Административният съд в Монтана не даде ход на делото срещу отказа на Общинската избирателна комисия (ОИК) във Вълчедръм да прекрати предсрочно правомощията на кмета на общината заради конфликт на интереси.
На свое заседание на 6 април Общинската избирателна комисия във Вълчедръм отказа да прекрати предсрочно правата на кмета Иван Барзин, съгласно решение на Комисията за конфликт на интереси, установени за предходния му мандат, с мотива, че "няма информация в приложеното решение на КПКОНПИ дали решението е влязло в сила".
Три жалби бяха изпратени в Административен съд - Монтана срещу това решение.
Впоследствие една бе оттеглена.
За другата също е подадена молба за оттегляне, но липсва пряк правен интерес.
Трета е от политическа партия. От нея също е постъпила молба за оттегляне на обжалването с общо пълномощно, а не с изрично пълномощно, уточниха магистрати.
Днес не се яви нито един от жалбоподателите и не бе даден ход на делото. Съдът го отложи за понеделник. Дотогава партията трябва да подаде точното пълномощно, в противен случай делото ще стартира.
Напълно очаквано е инфлацията да нарасне с налагането на ограничение на надценката на определена категория продукти. Това каза пред БНР доц. Григор Сарийски от Института за икономически изследвания при БАН и обясни: "Когато наложите ограничения върху една категория продукти, търговецът компенсира с увеличаване на цените на други категории..
Затруднено е движението по столичния булевард "Цариградско шосе" заради катастрофа между два автомобила. От столичната полиция съобщиха, че инцидентът е станал около 13 часа. Леко е пострадал водача на един от автомобилите.
Интересът към Испания, като дестинация за придобиване на висше образование в чужбина, е нараснал със 74 на сто спрямо същия период на миналата година, съобщават образователни експерти, които организират повече от 20 години форума "Световно образование". Тази година той ще се проведе от 22 до 25 март в градовете София, Пловдив, Бургас и Варна,..
Реално няма нищо ново, споразумение също, след снощния 90-минутен разговор между Тръмп и Путин. Като прочетох комюникетата, излезли след разговора, това си е чист пържен въздух, дори и това споразумение да не удрят по енергийната инфраструктура, коментира журналистът и създател на в. "24 часа" Валери Найденов в интервю пред БНР. "Помня през..
Борбата с корупцията, образованието, здравеопазването, земеделието и околната среда ще бъдат сред основните приоритети на партия "Величие", обяви председателят ѝ Ивелин Михайлов. По-рано днес 10-имата депутати от новата група положиха клетва в 51-вото Народно събрание. Депутатите удължиха заседанието си до приемането на бюджетите на ДОО и НЗОК..
Жители на пернишкия квартал "Хумни дол" протестираха пред Общината заради превърнат в гето недостроен жилищен блок. В него са се самонастанили роми, които палят огньове в сградата, хвърлят камъни по хората, нарушават обществения ред и застрашават сигурността на гражданите. Местните жители заявиха, че са подложени на денонощен терор от..
В парламента продължават разискванията по бюджета на държавното обществено осигуряване. От "Демократична България“ се обявиха за запазване на максималния осигурителен праг и поетапно пребалансиране на осигурителната тежест на държавните служители. Според Мартин Димитров в срок от шест години те трябва да поемат част от осигуровките си, които..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Протестите в Сърбия показват нов път на широка обществена солидарност, каквато не сме виждали . Има някакъв идеализъм, който е антикапиталистически и..