Гол от дузпа остави Ланс на 6-то място във Франция

Ланс спечели с 1:0 срещу Клермон

Отборът на Ланс се измъчи, но спечели с 1:0 срещу последния във френското първенство Клермон, а след като по-рано Рен отнесе Нант с 3:0 като гост, не позволи на директния си опонент да го доближи в битката за разпределение на местата в евротурнирите.

Първите шест отбора в крайното класиране във френската Лига 1 получават квоти за трите турнира на УЕФА, а Ланс в момента е на 6-ото място с 46 точки. Рен е 7-и с 42 преди неделните мачове от 30-ия кръг.

Флориан Сотока даде преднина на домакините на стадион "Феликс Болеар" още във 2-ата минута след точно изпълнена дузпа. Рекордната покупка на домакините Ели Уахи – който пристигна миналото лято от Монпелие за 35 милиона евро, пропусна три възможности да вкара втори и успокоителен гол за домакините. След пропуските 21-годишният таран с номер 9 загуби ритъма си и в края на мача, когато треньорът го смени, беше изпратен c освирквания от трибуните.

Няколко минути след като откри резултата, Сотока можеше също да удвои, но изстрелът му по земя се спря в страничната греда.

В последните 20 минути на първото полувреме и началните на второто двата отбора сякаш изчакваха удобен момент, за да нанесат решаващ удар, а положения пред двете врати липсваха. В заключителните 10 гостите от Клермон Феран вдигнаха оборотите и изпълниха 6 последователни ъглови удара, опитвайки по този начин да стигнат до точката. Защитата и вратарят Брис Самба обаче се справиха с всичко.

18. Клермон   30  4  10  16  21:49  22

* Монпелие е с една отнета точка заради дисциплинарни провинения на феноветe.

По публикацията работи: Антони Йорданов

Примож Роглич

Роглич спечели осмия етап в Обиколката на Испания

Словенският колоездач Примож Роглич от тима Ред Бул-Бора-Хансгрое спечели осмия етап от Обиколката на Испания. Той завърши етапа между Убеда и Касорла, дълъг 159 км, за 3:38.34 часа. Роглич изпревари във финалния спринт двама испанци. Енрик Мас от Мовистар завърши на втора позиция планинския етап, а сънародникът му Микел Ланда от белгийския..

публикувано на 24.08.24 в 21:47
Томислав Стипич

Томислав Стипич: Просто не сме достатъчно добри, депресирани сме

Хърватският треньор на ЦСКА София - Томислав Стипич, не успя да намери обяснение защо отборът му допусна четвърта загуба от първите пет мача за новия сезон. Той обаче не смята да подава оставка заради представянето на тима и се надява на още един шанс с отбора. "Не знам, просто не сме достатъчно добри. Не бяхме добре, не бяхме агресивни,..

публикувано на 24.08.24 в 21:44
Александър Тунчев

Александър Тунчев: Диктувахме темпото и създавахме положения

Изказвания след мача от шестия кръг в Първа лига между Арда Кърджали и ЦСКА София (2:1): Александър Тунчев (старши треньор на Арда): "Победихме и съм доволен. Диктувахме темпото и създавахме ситуации. Вкарахме два гола, но пропуснахме още. Треперихме до самия край да не изпуснем победата.  Бяхме по-добри преди почивката, с контрола на..

публикувано на 24.08.24 в 21:41
Арда надигра ЦСКА София с 2:1

Арда нанесе четвърта загуба на ЦСКА София

Отборът на Арда надигра ЦСКА София с 2:1 в мач от шестия кръг на Първа лига. Това бе първа победи на тима от Кърджали над "червените" в професионалния футбол. Арда вече има три победи от три домакинства през кампанията, а тимът на Томислав Стипич допусна четвърта загуба от общо пет мача. Чинонсо Офор и Иван Тилев дадоха комфортна преднина на Арда,..

публикувано на 24.08.24 в 21:38
Хуан Баутиста Торес

Аржентинец спечели "Чалънджър" в Добрич

Хуан Баутиста Торес от Аржентина спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Добрич с награден фонд 36 900 евро на кортовете на ТК "Изида". На финала Торес направи обрат и победи руснака Иван Гахов с 5:7, 6:0, 7:5 за 2:27 часа. На двойки трофея спечелиха Александър Мерино (Перу) и Кристоф Негриту..

публикувано на 24.08.24 в 17:35
Джон Флорвиъс

Черно море привлече центъра Джон Флорвиъс

Баскетболният Черно море привлече Джон Флорвиъс, съобщиха на официалната си фейсбук страница от варненския тим. "Джон Флориъс е нашето следващо попълнение, което ще заеме ключовата позиция център в отбора! Той идва при нас със сериозен опит и шампионски дух, след като миналия сезон стана шампион с отбора на Рилски Спортист. Вярваме, че..

публикувано на 24.08.24 в 17:21
Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 2:1

Брайтън повали Манчестър Юнайтед с гол в добавеното време

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 у дома на "Амекс Стейдиъм" в мач от втория кръг на английската Висша лига. Двубоят започна с натиск на гостите, но до средата на първото полувреме те нямаха точен удар. В 32-та минута ветеранът Дани Уелбек засече подаване по земя на Кауро Митома и изведе "чайките" напред в резултата. В ответната атака..

публикувано на 24.08.24 в 16:43