Брезалиева и Краснобаева с три медала от финалите на СК в Баку

Ева Брезалиева и Елвира Краснобаева спечелиха три медала от финалите на уредите на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Брезалиева се окичи със сребърно и бронзово отличие от финалите с топка и с обръч

В първия финал с обръч състезателката на Бранимира Маркова  изгра много добре съчетанието си. С оценка от 34.650 точки (18.500 трудност; 8.150 артистичност; 8.000 изпълнение) националката ни се нареди на трето място. В този финал Краснобаева допусна грешки  и с резултат от 32.100 точки (17.000; 8.000; 7.100) остана на седмата позиция.

Във финала с топка Ева Брезалиева отново игра без грешка, като съдиите и отсъдиха 33.800 точки (17.600; 8.000; 7.600), което и стигна за второто място. Елвира Краснобаева и тук имаше неточности с 32.300 точки (17.000; 7.950; 7.350) завърши на пета.

Световната шампионка от Валенсия 2023 Дария Варфоломеев (Германия) взе златото и в двата финала съответно с оценки от 35.550 този - обръч и 34.200 точки - топка.

С обръч втора е златната медалистка от световния шампионат в София 2022 София Рафаели (Италия) с 35.500 точки, а с топка бронзовото отличие  отиде при  Таисия Онофричук (Украйна) с 33.800 точки.

Българките останаха без класиране в призовата тройка във финала с бухалки. Елвира Краснобаева завърши  четвърто място след като шеметното си съчетание "Булерия" беше оцененса от представителките на Темишда  33.250 точки (16.600; 8.300; 8.350) . Златото тук беше присъдено на  италианката София Рафаели с 34.550 точки, следвана от Таисия Онофричук с 33.800 и от Дария Варфоломеев с 33.550 точки.

Финалът с лента се оказа печеливш за Краснобаева. Възпитаничката на Светлана Юриевна, която се нареди на второто място в многобоя, успя да стъпи на стълбичката с реизултат от  33.350 точки (16.900 трудност; 8.250 артистичност; 8.300 изпълнение). Ева Брезалиева остана без отличие. Тя се нареди седма след като получи за изпълнението си 30.150 точки (14.600; 7.950; 7.600). Трети златен медал от тези финали  взе световната шампионка Дария Варфоломеев (Германия) с 33.400 точки, а трета се нареди Таисия Онофричук (Украйна) с 33.200.

Така Ева Брезалиева и Елвира Краснобаева завършиха участието си на световната купа в Баку с четири медала - три сребърни и един бронзов.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Четвъртфиналите на Евро 2024

Ясни са всички четвъртфинали на Европейското първенство по футбол, след като Турция и Нидерландия допълниха бройката след вчерашните си победи – съответно над Австрия (2:1) и Румъния (3:0). Турция мечтае след победа над Австрия Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния 5 юли, петък от 19 ч. Испания – Германия в Щутгарт 5..

публикувано на 03.07.24 в 07:29

Турция мечтае след победа над Австрия

Централният защитник Мерих Демирал вкара два гола и Турция спечели с 2:1 срещу Австрия в последен мач от осминафиналите на европейското първенство по футбол, проведен в Лайпциг. Следващият съперник на селекцията на Винченцо Монтела ще бъде Нидерландия, като четвъртфиналът е насрочен за 6 юли в германската столица Берлин. Турският национален..

публикувано на 03.07.24 в 00:01

Нидерландия на четвъртфинал след класика срещу Румъния

Европейският шампион от 1988-а година Нидерландия постигна победа с 3:0 над Румъния на осминафиналите на континенталния турнир в Германия. Нидерландия започна срещата на високо темпо и с натиск в противниковата половина. Още в 6-а минута Шави Симонс стреля от далечна дистанция, но румънският страж внимаваше и улови топката. Четвърт час след..

публикувано на 02.07.24 в 21:11

Джокович с експресна победа на Уимбълдън

Седемкратният шампион на Уимбълдън и финалист от миналата година Новак Джокович (Сърбия) се класира за втория кръг на турнира по тенис на трева от Големия шлем в Лондон (Великобритания) само месец след като претърпя операция на менискуса на дясното си коляно. Вторият поставен Джокович победи преминалия през квалификациите Вит Коприва (Чехия) с..

публикувано на 02.07.24 в 20:31

ЦСКА 1948 продаде звездата си в Турция

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Педро Енрике Оливейра или Педриньо, ще продължи кариерата си в турския клуб Коняспор, съобщи сайтът Transfer Merkezi. Според турската медия, 27-годишният ляв полузащитник e подписал договор със зелено-черните за 3 години. Трансферната сума е неназована, но играчът имаше договор със столичани до юни 2025-а година...

публикувано на 02.07.24 в 20:29

Левски иска нов панамски защитник

Българският футболен клуб Левски проявява интерес към панамския национал Едгардо Фариня, съобщава местният журналист Хосе Мигел Домингес в Х. Централният бранител е собственост на Индепендиенте от панамското първенство и цената за правата му е около 150 хиляди евро. Фариня играе рамо до рамо в отбраната на националния отбор на Панама с..

публикувано на 02.07.24 в 17:43

ЦСКА София се подсили с Иван Дюлгеров

ЦСКА София привлече в редиците си българския национален вратар Иван Дюлгеров, съобщиха от клуба. Днес той подписа своя тригодишен договор с най-титулования български клуб. Талантливият страж, който пристига на "Българска армия" със свободен трансфер, има зад гърба си 130 мача в родния елит, а в 55 от тях запазва мрежата си суха. През..

публикувано на 02.07.24 в 17:41