Баскетболистките на Монтана 2003 намалиха резултата във финалната серия

Баскетболният Монтана 2003 намали резултата във финалната серия в женското първенство

Вицешампионът Монтана 2003 се наложи над защитаващия титлата си Берое със 78:55 (30:8, 24:26, 13:8, 11:13) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в третата среща от финалния плейоф в първенството на България по баскетбол за жени. Берое спечели първите два мача като домакин, но Монтана 2003 успя да намали резултата в серията на 1-2 победи.

Играе се до три успеха от пет възможни двубоя, като четвъртият предстои на 22 април (понеделник) отново в Монтана от 18:00 часа, а при необходимост от пета среща, тя ще се проведе на 24 април в Стара Загора от 18:30 часа.

Състезателките на старши треньора Преслав Пешев започнаха много мотивирано двубоя и след равностойни три минути, след които гостите водеха с 8:7, последва серия от 23:0 за Монтана 2003 и общо 5 тройки от 10 опита. Берое не записа нито една точка в продължение на седем минути и в края на първата четвърт домакините дръпнаха с 30:8.

Монтана 2003 задържа аванса си и през вторите 10 минути, а въпреки опитите си, момичетата, водени от играещия старши треньор Жаклин Златанова и помощник-треньора Албена Хубенова, не съумяха да свалят разликата под 17 точки. Домакините запазиха по-ефективната си стрелба и на почивката резултатът бе 54:34 в тяхна полза.

Баскетболистките на Монтана 2003 отбелязаха осем безответни точки за близо пет минути игра след паузата, повеждайки с 62:34. Гостите реализираха първия си кош в средата на третата част, дело на Цветомира Наумова и след слаборезултатна част изоставаха с 42:67 преди последния период. В оставащите минути домакините не изпуснаха инициативата и не позволиха на демонстриралия по-слаба стрелба противник да застраши водачеството им. Най-голямата разлика в двубоя достигна 29 точки.

Пет състезателки на Монтана 2003 вкараха 10 и повече точки. Най-резултатна бе Тери Батъл, която оформи „дабъл-дабъл“ от 16 точки и 12 борби. Тая Робинсън завърши с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Борислава Денчева добави 14 точки и 2 борби.

Николет Гилдей отбеляза 15 точки, 2 борби и 4 асистенции за Берое, а Николина Зубач се включи с 10 точки и 6 борби. Жаклин Златанова не влезе в игра в срещата.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

България - Турция

Младите ни волейболисти с втора загуба на Европейското

Националният волейболен тим на България за мъже U18 загуби от отбора на Турция с 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)  на Европейското първенство, което се провежда в София и Пловдив. Нашият тим допусна втора поредна загуба в зала "Левски София", след като вчера отстъпи и пред Финландия.  Съставът на България бе Николай Николаев, Жасмин Величков, Ерик Георгиев,..

публикувано на 15.07.24 в 20:40

БФС измести за по-късни часове мачовете от първите два кръга

Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз (БФС) направи промени в началните часове на мачовете от първия и втория кръг на Първа лига, които са продиктувани от горещото време. Дербито на първия кръг между отборите на Лудогорец и ЦСКА (София) се изместено с 15 минути и ще започне в 21.15 часа на стадион "Хювефарма-арена" в град Разград...

публикувано на 15.07.24 в 20:26

Ансамбълът усложнява съчетанията преди Олимпиадата

Ансамбълът ни ще усложни съчетанията си по време на тренировъчния лагер на „Спорт Палас“.  Камелия Петрова, Магдалина Миневска, София Иванова, Маргарита Василева и Рейчъл Стоянов заминават утре за последния си подготвителен лагер, това споделиха специално за БНР Камелия Петрова и Маргарита Василева при прибирането си в София от световната чалъндж..

публикувано на 15.07.24 в 17:04
Александра Трусова

Александра Трусова се завръща на леда през новия сезон

Фигуристката Александра Трусова работи върху два скокови елемента и планира да се завърне на леда през новия сезон, съобщава ТАСС. Вчера рускинята обяви, че ще участва в контролните състезания за определяне състава на националния отбор, които ще се проведат на 14-15 септември в Санкт Петербург. "Александра Трусова работи върху два скока – троен аксел..

публикувано на 15.07.24 в 16:23

НСА с 16 олимпийци на Игрите в Париж

Национална спортна академия „Васил Левски“ ще има 16 олимпийци на предстоящите летни игри в Париж. Откриването е на 26 юли, а България изпраща 46 състезатели в 16 спорта. Така една трета от елитните спортисти, от които очакваме добро представяне и медали на олимпиадата, са възпитаници на НСА. Някои от тях са дипломирани специалисти, други са в..

публикувано на 15.07.24 в 14:27
Килиан Мбапе

80 000 ще приветстват Мбапе в Реал (Мадрид)

Всички билети за представянето на нападателя на френския национален отбор Килиан Мбапе в Реал (Мадрид) вече са разпродадени, съобщава вестник АС. Събитието утре на стадион "Сантиаго Бернабеу". Капацитетът на съоръжението е 80 хиляди зрители. В първия ден от продажбите, 12 юли, запалянковците изкупиха 85 процента от входните талони. В неделя вечерта, 14..

публикувано на 15.07.24 в 13:33
Испания с четвърта европейска титла във футболната си история

Отборът на Испания е новият европейски шампион по футбол. На олимпийския стадион в Берлин футболистите на Луис де ла Фуенте победиха с 2:1 Англия. Това е четвърта титла за "Ла Фурия" в историята на турнира на Стария континент след 1964-та, 2008-а и 2012-а година, докато Англия губи втори пореден финал след поражението от Италия с дузпи преди три..

публикувано на 14.07.24 в 23:55