2,8 млн. евро спeшни компенсации ще изплати правителството на Кипър на селскостопанските производители, които са засегнати от големите пожари, избухнали в края на май и през юни в три области на страната, реши то на заседанието си в сряда. По неокончателни оценки са унищожени над 3000 декара земеделска земя и насаждения.
Незабавната финансова помощ е насочена към земеделците и животновъдите в областите Лимасол, Пафос и Никозия, които са загубили в огъня цялата или част от своята продукция, средства за производство и инфраструктура, съобщи агроминистърът Мария Панайоту.
Целта е да се гарантира жизнеспособността на засегнатите и възможността те да продължат селскостопанската си дейност, каза министърът.
На имащите право на компенсации спешно ще бъде изплатена авансова сума в размер на 30% от допустимите разходи за щетите, предвижда решението на правителството.
Над 3000 декара земеделска земя и насаждения от маслини, бадеми, лозя,120 животни, поливни системи са изгорели само в област Пафос, според неокончателните оценки.
До 26 юни се подават искания и за изплащане на обезщетения за засегнати имоти, къщи, складове, бизнес помещения, превозни средства от пожарите в областите Пафос и Никозия, съобщи вътрешното министерство. Регистрираните досега щети са за около 700 000 евро.
Министърът на отбраната на Обединеното кралство Джон Хийли, който се намира във Вашингтон, каза, че той и американският му колега Пийт Хегсет "работят усилено по пътя към мира" в Украйна. Очаква се министърът на отбраната на Обединеното кралство да обсъди решението на САЩ да прекратят споделянето на разузнавателна информация с Украйна със..
18-годишно момиче, което работи на бензиностанция при АМ "Струма", е било отвлечено от мъж, неин приятел, с когото се познавали и живеели заедно отскоро, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Извършителят е задържан. По случая е образувано досъдебно производство. Снощи в РУ Дупница е получен сигнал за отвлечена..
След като Общинската избирателна комисия - Столична е установила несъвместимост за кмета на район "Слатина" Георги Илиев, ще се проведе частичен избор за кмет на района. Илиев не е обжалвал решението на ОИК и днес ЦИК разгледа преписката, като изпрати материалите на президента за издаване на указ, с който ще се насрочи дата за провеждане на..
Със заповед на министъра на вътрешните работи е уволнен полицая, който с боен пистолет стреля по автомобил и рани едно от петте момчета в колата. Приключилата проверка е показала нарушения, съобщиха от пресцентъра на министерството. През юни миналата година в Плевен криминалист простреля 19-годишен младеж. Тогава от МВР уточниха, че стрелбата..
Мари-Луиз Колейро Прека, председател на европейската детска правозащитна мрежа '"Еврочайлд", разговаря с президента Румен Радев за високия дял деца у нас, които изпитват материални лишения. Като друг пропуск тя отчете, че България не е приела Национална стратегия за детето. На срещата с президента присъства и изпълнителният директор на..
Вицепремиерът и министър на външните работи на Нова Зеландия Уинстън Питърс съобщи, че е уволнил посланика на страната си във Великобритания заради критични коментари към американския президент Доналд Тръмп, предаде Ройтер. На форум в Лондон новозеландският посланик Фил Гоф направи коментари, които изглеждаха, че поставят под въпрос..
В парламента в Атина продължават дебатите по вота на недоверие на правителството. Вотът на недоверие е във връзка с влаковата катастрофа при Лариса преди две години, която отне живота на 57 души и десетки бяха ранени. Остро изявление направи лидерът на социалистическата партия ПАСОК Никос Андрулакис, който аргументира искането с престъпна..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..
Очаквам да се влезе в спирала от битки и напрежение между Израел и "Хамас" . Това каза пред БНР арабистът проф. Владимир Чуков във връзка със среща на..