Фотографията дава възможност да разказваш.
Това каза в предаването "РадиоТочка" актьорът Владимир Карамазов, който е и награждаван фотограф.
"В последната година и половина се пренасочих към най-смислената част от фотографията, заради която исках да стана фотограф, защото исках да започна да разказвам моите истории и темите, които мен ме вълнуват. С фотографията това е възможно", обясни той и заяви:
"В България съм си казал, че ще съм актьор, в България няма да съм фотограф. Ще имам много голяма изложба следващата година, но няма да бъде в България".
Той сподели, че в момента разработва два свои проекта:
"Влизам в затвора в Белене и контактувам с лишените от свобода по един невероятен начин. Това няма да бъде само фотографски проект. Оказа се, че това е проектът на моя живот, с който си наместих много неща в главата. Мога да кажа, че се промених много като човек в рамките на 7 месеца. Предстоят ми още няколко месеца, в които имам разрешително да влизам там. Историите, с които се сблъсках, личностите, които видях вътре, разчупиха изцяло клишетата в главата ми. Радвам се, че съм широко скроен човек. Тествах го. Защото влязох със своите предразсъдъци, страхове и уплах какво ме чака. В същото време се оказа, че те са хора като нас и всеки път се връщам от там с много истории и впечатления. Започнах да самоанализирам себе си как възприемам това, какво ми причинява и какво се опитвам да изгладя в главата ми. Започнах и да пиша, защото искам да се освобождавам от този товар".
Водя се от моя инстинкт и любопитство, някой ден снимките ще имат свои послания, каза още Владимир Карамазов:
"Големите послания се формират по-късно в годините. Знам абсолютно ясно какво искам да направя в затвора. След това и с всички тези общества, които са табу в нашата държава, също искам да направя нещо. Но за това ми трябва време, за да обмисля точно начинът, по който трябва да стане. Съществуват много типове затвори. Затворът преди всичко е в нашите глави. Аз се хванах, че също съм някаква форма на затворник в моя живот - на предразсъдъци, на комплекси, на професията ми и на какво ли още не. Това е едно психологическо състояние, в което аз започнах много да се ровя и научих много неща за себе си".
Хората, които сме навън, не можем да си представим какво е лишаване от свобода, аз мисля, че го вкусих, посочи актьорът.
Интервюто на Илия Вълков с Владимир Карамазов в предаването "РадиоТочка" можете да чуете от звуковия файл.
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия,..
Културата на Южна Америка присъства в живота и празниците на семейството на Мануела Панаретова . Тя е испанист, преводач, преподавател по испански и италиански език, а личният ѝ живот е свързан с Чили, където живее по време на брака си с чилиец. Как отбелязват Коледа и Нова година в нейната фамилия и как съчетават българската и чилийската..
Таня Лий e българка, а съпругът ѝ Джегук Лий е от Южна Корея. След като се запознават благодарение на общ познат от корейската общност в България, първоначално ги събират разговорите за Съединените щати и любовта им към тази държава отвъд Океана. Сега вече като семейство Таня, Джегук и синът им Дамин съчетават в ежедневието и празниците си..
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
Стихията в Лос Анджелис е с библейски размери. Това разказа пред БНР Христофор Караджов, преподавател по журналистика в Калифорнийския университет...
Само интереси и алчност за власт и пари събира трите партии, които преговарят за правителство ГЕРБ, БСП-ОЛ и ИТН. Това заяви бившият лидер на..