307 пожара е имало в Русенска област само от началото на месец юни до днешна дата, като при 153 случая става дума за горяща суха растителност. Това стана ясно на среща за предотвратяване на инциденти, организирана от областния управител на Русе.
На срещата при областния управител днес представители на различни институции трябваше да си припомнят основните правила за безопасност при боравене с огън на открито и разпределението на отговорностите при възникване на инцидент.
" Над 95% е човешкият фактор, било то небрежност, неумения и незнания кога и как да боравят с открит огън, а в немалко случаи и умисъл, което е много трудно доказуемо от гледна точка на това, че който иска да направи зулум и умисъл, много трудно биват установявани при тези произшествия".
Това каза директорът на Регионалната дирекция на пожарната комисар Светослав Войчев и допълни, че вече са съставени четири акта на установени извършители, но все още продължава разследването по най-тежкия им пожар това лято - този в квартал "Трите гълъба", където имаше опасност да пострадат хора.
"Ние местното население не можем да ги привлечем нещо да помагат, но искаме да не ни затрудняват, т.е. като им кажат: "Вземете най-ценното си за кратко време и идете в посока, която е противоположна от разпространение на пожара", ние искаме да се спазват нашите указания и те по най-бързия начин да се изтеглят от едното място към другото".
Друг проблем са неизправните спирачни системи на влаковите композиции, при които от искри се възпламенява растителност покрай линията. За това ще се търси отговорност от жп превозвачите.
В Плевен от днес действат по-високи глоби за нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Целта на приетите от Общинския съвет промени е респектиране на нарушителите и подобряване на чистотата в населените места на общината. От 300 до 1000 лева е увеличена глобата за замърсяването на обществени места, улици, площади, подлези, зелени площи,..
Румънският президент Клаус Йоханис обяви, че се оттегля от поста, съобщи Аджерпрес. Вторият мандат на Йоханис изтече на 21 декември миналата година, но беше удължен заради анулирането на първия тур на президентските избори от Конституционния съд. През миналата година: Клаус Йоханис се отказа от надпреварата за НАТО и подкрепи Марк Рюте..
Не поддържам идеята за пълна еманципация за отделяне на европейската отбрана от НАТО по редица причини. Не са най- важни средствата, защото Европа е богата, но, ако трябва самостоятелно да изгради всичко и да води самостоятелна отбранителна политика е много скъпо и безсмислено, коментира бившият военен министър Тодор Тагарев в интервю пред..
Седмица преди заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност при президента, свързано с разпространението на вейпове сред подрастващите, вицепрезидентът Илияна Йотова заяви, че проблемът се подценява, както от страна на МВР, така и на всички институции. "Спомняте си, че само преди около две години имаше много сериозна дискусия..
За прекъсването на електрозахранването в Шри Ланка е виновна маймуна, проникнала в подстанция южно от Коломбо, заяви министърът на енергетиката Кумара Джаякори, предаде Би Би Си. Електрозахранването в 22-милионната островна държава постепенно се възстановява, като приоритет имат медицинските заведения и пречиствателните станции, посочва БТА...
По разпореждане на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов днес в Държавно предприятие (ДП) "Ръководство на въздушното движение" ще бъдат обсъдени технически решения за ограничаване на нерегламентирани навлизания на дронове в подходите и зоните за излитане и кацане на българските летища. На срещата ще се дискутират и..
"Не затваряй очи" е български игрален филм по едноименния роман на Мартин Ралчевски, сценарист на филма. Николай Егерман: Някои от актьорите на "Не затваряй очи" се припознаха в героите Филмът се представя като начало на българското православно кино и като "Филм за силата на вярата, любовта и Божиите чудеса в нашия живот". Режисьор на филма..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..