"Изиграх най-добрата земя в кариерата си", това разкри гимнастикът ни Кевин Пенев след завръщането в България от Олимпиадата в Париж. Българинът се нареди на 12-то място на този уред и е 15-ти на прескок, а в квалификациите за многобоя е 42-и.
„Чувствам се много добре. Бях близо до финал. Изиграх най-добрата земя в цялата си кариера. Конкуренцията беше много силна и аз дадох всичко от себе си. Щастлив съм, че президентът на България дойде да ме види. Атмосферата в залата беше страхотна, имаше много хора. Земята и халките ще запомня за цял живот“, започна Пенев и продължи:
„Не знам, трудно е да кажа дали можех да стигна финал заради силната конкуренция. Ако имах още три десетки, щях да съм първа резерва, но наистина беше много трудно. Много успех пожелавам на Валентина, дано успее да спечели медал, много съм щастлив за нея“.
А относно възможността да бъде на следващата Олимпиада с брат си Еди, който бе контузен и не участва в Париж, Кевин заяви: „Аз мисля ден по ден – не знам какво ми предстои и дали ще стигнем до Лос Анджелис. Има шанс да отидем там с брат ми Еди. Сега искам да си взема малко почивка със семейството ми. Благодарен съм на цялото ми семейство, че са до мен“, завърши той.
Крилото Джейсън Локило вкара гол и направи асистенция за победа на ЦСКА с 2:0 срещу Арда в мач от 21-ия кръг на футболното ни първенство. "Червените", които спечелиха за първи път в официален през календарната година, вече са на осмо място в класирането с 29 точки и две по-малко от седмия Берое. ЦСКА поведе в 9-ата минута на срещата със..
Пилотът на Тойота Елфин Еванс спечели Рали Швеция и поведе в генералното класиране на Световния рали шампионат. Състезателите на GR Yaris Rally1 все пак стигнаха до двойна победа, тъй като Такамото Кацута (Япония, Тойота) завърши на второто място с 3.8 секунди пасив от уелсеца. Последният ден бе кратък и покри три заснежени отсечки край..
Отборът на Лудогорец записа първа победа за пролетния дял от футболното ни първенството, след като в 21-ия кръг се наложи с 2:1 над Берое. Шампионите владееха топката преди почивката, но повечето удари не бяха особено опасни в началните минути. В 21-ата минута Ерик Маркуш комбинира с Кайо Видал, като атаката завърши с изстрел с левия крак на..
Алберт Попов завърши на 18-то място в слалома от световното първенство по ски алпийски дисциплини в Заалбах (Австрия), а Лоик Меяр прекрати 75-годишната "суша" за Швейцария в дисциплината и грабна титлата след голяма грешка на олимпийския шампион Клеман Ноел в последното спускане на фаворитите. Попов даде два пъти 18-то време с 1:01.45 минути и..
Рахим Рашайда записа исторически успех за българската шпага. Възпитаникът на спортен клуб по фехтовка НСА, с треньор Димитър Николов, спечели първо място за Световната купа по фехтовка за младежи във Вършац (Сърбия) в конкуренцията на 180 състезатели от 36 държави. През последните няколко седмици Рашайда показа изключителна игра и надделя..
Борислав Рупанов се разписа от дузпа, а Септември спечели с 1:0 като гост на Локомотив Пловдив в среща от 21-ия кръг на футболното ни първенство. Ангел Лясков от състава на пловдивчани получи директен червен в 57-ата минута. Последните минути на срещата бяха белязани от грозни сцени, след като фенове на Локомотив удариха в лицето делегата на..
26-годишният Мак МакКлънг от Орландо Меджик спечели конкурса по забивки за трета поредна година преди Мача на звездите в НБА. Той направи четири перфектни опита, като още в първия прескочи автомобил КИА и заби в коша, за да вземе преднина. Новобранецът на Сан Антонио Спърс Стефон Касъл стигна до финалния кръг, но МакКлънг го победи, след..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..