Божидар Саръбоюков отпадна в квалификациите на скок дължина на турнира по лека атлетика на Игрите в Париж.
19-годишният дебютант на Олимпиада завърши 14-и в класиране със 7.87 метра, като остана само на 4 сантиметра от място във финала, за който се класираха най-добрите 12 от пресявките.
Младокът направи два неуспешни опита, след което в последния си трети се подсигури значително и дори не стъпи на дъската (20 сантиметра), за си гарантира, че ще запише резултат.
В крайна сметка той се размина със съвсем малко с продължаване напред.
Саръбоюков има личен рекорд от 8.22 метра от август миналата година в Йерусалим, където спечели сребърен медал на Европейското първенство до 20 години.
"Разочарован съм, защото виждам, че беше слаба квалификация. Няма значение, че ми е дебют, няма значение какви състезатели има. Гледам резултат, който трябваше, за да достигна финала.
А той наистина беше слаб. Това е резултат за юноши. Скачал съм го много пъти и затова няма как да не съм разочарован.
Проблемът не беше в разбега, проблемът е в мен. Този разбег съм го правил дълго време.
В Йерусалим бях с него и направих пет успешни опита. Просто ясно психически ми влияе това да гоня дъската, което наистина е голям проблем.
Смятам, че на първо място е нещото, което трябва да се отработи и след това и техниката – двойната ножица", заяви Саръбоюков.
Само двама преодоляха квалификационната норма от 8.15 метра, като най-добър резултат от 8.32 метра в квалификациите постигна защитаващият титлата си от Токио 2020, световен и европейски шампион Милтиадис Тентоглу (Гърция), чийто треньор е българинът Георги Помашки.
Резултати от осминафиналите-реванши в Лига Европа: Атлетик Билбао - Рома 3:1, класира се Атлетик Айнтрахт - Аякс 4:1, продължава Айнтрахт Лацио - Пилзен 1:1, напред е Лацио Олимпиакос - Бодьо Глимт 2:1, класира се Бодьо Глимт Лион - ФеКаСеБе 4:0, продължава Лиов Манчестър Юнайтед - Реал Сосиедад 4:1, напред е Манчестър Юнайтед Тотнъм - Алкмар..
Вицешампионът Балкан победи Левски с 83:65 (20:26, 25:15, 22:12, 16:12) в последния четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, който се провежда в новата зала "СамЕлион" в Самоков. Надпреварата продължава до 16 март (неделя), когато ще бъде определен новият носител на трофея. На полуфиналите Балкан ще срещне домакинът..
Шампионът и домакин Рилски спортист отстрани Академик Бултекс 99 след успех с 90:81 (21:25, 24:20, 23:21, 22:15) в третия четвъртфинален мач от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже в Самоков. Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което разликата не надвиши 7 точки. Пловдивчани се възползваха от напрежението в редиците на..
Севда Асенова завърши на пето място в категория до 48 килограма на световното първенство по бокс за жени в Ниш, провеждащо се под егидата на Международната боксова асоциация (ИБА). 40-годишната българка отстъпи на четвъртфиналите пред представителката на КНДР Рьон Хон Кьон с пълно съдийско единодушие (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30)...
Словенецът Яков Фак спечели седмата си индивидуална победа за Световната купа по биатлон в дисциплината 15 км при мъжете на домашното трасе в Поклюка, а заедно с две титли от световно първенство, това е негова девета победа в кариерата. Той изпревари с 34 секунди норвежеца Стурла Холм Лагрейд, който допусна грешка в последната стрелба, и с 44 секунди..
Черно море Тича надигра Берое с 88:84 (19:23, 21:21, 25:18, 23:22) във втория четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, който се провежда в новата зала "СамЕлион" в Самоков и ще продължи до 16 март (неделя). В следващия кръг варненци ще играят със Спартак Плевен. Баскетболистите на Берое имаха превъзходство до..
Част от мъжкия национален отбор по спортна гимнастика проведе първо контролно състезание за годината. В проверката участие взеха Йордан Александров, Димитър Димитров, Даниел Трифонов, Теодор Трифонов, Раян Радков, Божидар Златанов, Майкъл Дунев, Еди Пенев, Мартин Мишев, Георги Стоянов, Наско Миков (младежки национален отбор). От тима отсъстват Дейвид..
Ударихме дъното с тази ситуация , заяви пред БНР политологът Първан Симеонов - създател на социологическа агенция "Мяра". " Каквото и да постанови..
" Да излезем, за да защитим правовата държава и свободните и честни избори " – с тези думи в социалните мрежи гражданска инициатива "Правосъдие за..
"Бюджетът е с изпуснати разходи . Дефицитът не е 3%, той е поне 6% и това се вижда ясно в заложените параметри на дълга. През задната врата се..