Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика от десет дни вече е започнал подготовка за новия сезон.
За Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева предстои триседмичен лагер на базата на Белмекен. След това те ще подготвят две нови съчетания - с пет ленти и с три топки/два обръча за следващия сезон. От 2026 до 2028 година пък ансамблите ще имат нови уреди - пет топки и три обръча/два чифта бухалки.
Гимнастичките бяха отличени за отбор на месец август след четвъртото място в многобоя на Олимпийските игри в Париж. Ансамбълът печели наградата за рекорден 28-и път в историята от началото на анкетата. Грациите получиха 16 гласа от спортните редакции.
Старши треньорът Весела Димитрова пропусна днешната пресконференция заради личен ангажимент, но на срещата с медиите присъства нейната помощничка Ясена Стойнева.
"Имахме един месец почивка, имахме време да мислим, всяка сама със себе си, събрахме се и решихме да продължим в този състав. Сега ще работим година за година, без да гледаме конкретно към следващата олимпиада", заяви София Иванова.
"Всяка една от нас си почина през този месец и обмисли както се случи на Олимпийските игри и за бъдещето. На Игрите беше едно много хубаво преживяване и една сбъдната мечта да участваме на такъв голям форум. Благодарим на всички за подкрепата, беше нещо незабравимо", добави Магдалина Миневска.
"Олимпиадата беше един урок за нас. Тръгнахме си с много емоции, чувства и това ще остане незабравимо предизвикателство за нас", коментира Камелия Петрова.
"Урокът след Париж е, че не всичко е на всяка цена. Ние се насладихме на емоциите. Всички очакваха медал от нас, но това, че не спечелихме, не означава, че трябва да сме разочаровани", заяви също Миневска.
"Всяка си е направила много хубава равносметка, не им достигна малко време, за да се справят. Имаха прекалено много желание за този медал и да защитят олимпийската титла. Сега са много мотивирани, влизат в залата с желание и мислят по съвсем различен начин", каза треньорката Ясена Стойнева.
"Направихме селекция, имаме десет момичета в момента. След една седмица се качваме на Белмекен. С тях ще работим до Нова година, след това ще останат осем, защото условията в залата ни не позволяват да имаме два паралелни отбора. Има промени в Правилника, с които ще се съобразим", добави Стойнева.
От края на март 2025-а ще започнат Световните купа, които са четири, Европейското първенство е през юни в Талин (Естония), а през септември предстои Световният шампионат в Рио де Жанейро (Бразилия).
Руската тийнейджърка Мира Андреева спечели титлата на турнира по тенис от сериите УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд от близо 9 милиона долара. 17-годишната Андреева направи обрат, за да победи поставената под номер 1 Арина Сабаленка (Беларус) с 2:6, 6:4, 6:3 за 2:04 часа, за да стане най-младата шампионка на турнира след Серина Уилямс през..
Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост Лестър в последен мач от програмата на 29-ия кръг във Висшата лига на Англия. "Червените дяволи" бяха по-активни срещу застрашения от изпадане отбор на домакините и шут на Кристиан Ериксен срещна гредата. В 28-ата минута Бруно Фернандеш изведе Райсмус Хойлунд и той откри резултата в полза на 20-кратните..
Байер (Леверкузен) отново стигна до късен гол, за да преодолее пасив от 1:3 и да спечели с 4:3 Щутгарт, като по този начин намали преднината на Байерн на върха в класирането на Бундеслигата до шест точки. Победното попадение с глава на Патрик Шик в добавеното време напомни за толкова много късни голове през техния шампионски сезон миналия сезон, а..
Пари Сен Жермен записа седма поредна победа във Франция, след като се наложи с 3:1 над Марсилия в мач от 26-ия кръг. С този успех парижани увеличиха преднината си на 19 точки пред втория в класирането Марсилия. Мачът започна динамично и още в 11-ата минута Нуно Мендеш отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на Марсилия. Шест минути по-късно..
Интер постигна важна победа като гост в надпреварата за титлата в италианската Серия А, побеждавайки Аталанта с 2:0 в дербито на 29-ия кръг. Головете за "нерадзурите" отбелязаха Карлос Аугусто и Лаутаро Мартинес през второто полувреме. Девет минути преди края на мача, Аталанта остана с човек по-малко, след като Едерсон бе изгонен за втори жълт картон...
Барселона победи като гост Атлетико (Мадрид) с 4:2 в 28-ия кръг на испанското първенство. Срещата ще се запомни с големия обрат, който направиха каталунците, които губеха до 72-ата минута с 0:2. Хулиан Алварес вкара за Атлетико в 45-ата минута, а Александър Сьорлот успя да удвои в 70-ата. Барселона показа мигновена реакция и в 72-ата минута Роберт..
Димитър Кузманов спечели титлата на сингъл на тенис турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро. Българинът победи във финала Федерико Чина (Италия) с 6:4, 6:2. Срещата продължи час и 38 минути. Димитър Кузманов допусна пробив за 2:3 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма за..
В тази среда на разграждане на държавността Конституционният съд се оказа един от малкото стожери на самата държавност . Българското задкулисие не..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..