Въоръжените сили на Босна и Херцеговина повишиха нивото на сигурност на военни и обекти и обекти от военната промишленост заради получени заплахи вчера от IP адрес в България, съобщава босненското издание „Дневни аваз“, като се позова на босненските полицейски служби.
Въпреки че IP адресът е от България, това не означава, че заплахата е пристигнала от тази страна, отбелязва изданието.
От прокуратурата са съобщили на изданието, че сигналът е изпратен от адрес 777.777@mail.bg.
Прокуратурата разпореди на Държавната агенция за разследване и защита (SIPA) да установи самоличността на подателя на този имейл, се посочва в документа, видян от „Дневни аваз“. Агенцията трябва незабавно да информира вътрешното министерство, разузнаването, граничната полиция и въоръжените сили.
Сигналите са получени вчера около 15 часа местно време (16 часа българско време), след което Държавната агенция за разследване и защита е изпратила писмо до полицейските служби и компаниите, занимаващи се с производство на оръжия, за засилване на мерките за сигурност заради възможни нападения.
В ход са огледи на казарми и военно-промишлени обекти, като се полагат усилия да се установи дали има реална опасност, а агенцията работи интензивно и за издирването на IP адреса на лицето, отправило заплахата.
"Аваз" научи, че заплашителното електронно писмо е изпратено от IP адрес в България.
В мейла се твърди, както е научил вестникът, че "има информация, че ще бъде извършено терористично нападение срещу военни обекти и обекти от военната промишленост“.
SIPA проверява чрез провайдъра на домейна кой стои зад съобщението. Информирани са въоръжените сили на Босна, за да може превантивно да се повиши степента на сигурност. Изданието отбелязва, че въпреки че IP адресът е от България, това не означава, че заплахата е пристигнала от тази страна.
Повечето заплашителни мейли от предходните дни са пристигнали през домейн от България според източници на „Дневни аваз“.
Със случая са запознати босненската разузнавателна служба, Европол и щабът на НАТО в Босна.
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..
В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край историческата крепост "Хисаря".
Доскорошният заместник-министър на здравеопазването доц. Петко Стефановски е единственият кандидат за управител на Здравната каса по новата процедура, открита на 12 февруари. Той е издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС, показва справка на сайта на Народното събрание. Доц. Стефановски е лекар със специалност "Спешна медицина", също така е..
"Можете да избегнете всяка война с капитулация, но въпросът е в справедливия мир" - това заяви в Европейския парламент полският министър на външните работи Радослав Шикорски, чиято страна в момента председателства ЕС. Той каза това в отговор на въпрос за изявленията на президента Тръмп, че Украйна е трябвало да преговаря, а не да допуска войната...
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..