Израелският премиер Бенямин Нетаняху разговаря по телефона с френския президент Еманюел Макрон в неделя, предупреждавайки го, че оръжейно ембарго спрямо Израел ще "укрепи оста на Иран", се посочва в изявление на канцеларията на Нетаняху, предаде Ройтерс.
"Премиерът подчерта, че действията на Израел срещу "Хизбула" създават възможност за промяна на реалността в Ливан към по-добра стабилност, сигурност и мир в целия регион", посочиха още от израелския кабинет.
Телефонният разговор се състоя, след като Макрон призова за незабавно спиране на доставките на оръжия за Израел и "връщане на близкоизточния конфликт към политическо решение".
"Засрамете се", отговори по-рано днес Нетаняху на коментарите на френския президент, като същевременно подчерта, че 'Израел ще спечели със или без вашата подкрепа".
"Докато Израел се бори със силите на варварството, водени от Иран, всички цивилизовани страни трябва да застанат твърдо до нас. Президентът Макрон и някои други западни лидери обаче сега призовават за оръжейно ембарго на Израел. Срам за тях! Иран налага ли оръжейно ембарго на "Хизбула", хусите, "Хамас" и другите им поддръжници? Разбира се, че не", заяви израелският президент.Диверсификацията е един от трите стълба на стратегията на Европа на фона на американските мита. Това каза председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен пред Европейския парламент в Страсбург. Тя припомни, че ЕС вече има търговски споразумения със 76 държави. Тази мрежа продължава да се разширява с наскоро сключените договори с Швейцария,..
Завъртян на пътното платно товарен автомобил затруднява движението в Прохода на Републиката. Инцидентът е малко под върха на прохода във Великотърновска област. Екипи на полицията регулират движението, което към момента се осъществява в едната лента. Водачите, пътуващи по това направление, да шофират с повишено внимание. Заради..
От гражданското движение БОЕЦ обвиняват ръководители на ГДБОП в Пловдив в защита на контрабанден канал за цигари. Става въпрос за акция на 19 ноември 2024 година. Според БОЕЦ служителите предприели наблюдение и уведомили своето ръководство. Вместо подкрепа, те получили разпореждане да се изтеглят от обекта. Въпреки заповедта, екипът на терен..
Работя над 30 години във вестници и най-големите удари срещу свободната преса бяха нанесени от премиера Бойко Борисов в съгласие в Пеевски. Сега сме в ситуация не само с "Български пощи", но и в НС да се открие мол за марули и домати българско производство. Ще видим, докъде ще продължи този брак по сметка. Това коментира пред БНР..
Управляващите свикнаха да решават съдбините на хората, които управляват на тъмно , каза адв. Илиана Савова от БХК за забавената нова Програма за хуманитарна подкрепа на бежанците. В интервю пред БНР тя и Наталия Еллис, председател на фондация "Юкрейн съпорт енд реновейшън", разказаха за проблемите на украинските бежанци у нас. Адв...
Продължава екстремното време в Гърция. Островите Миконос и Парос са силно засегнати от проливните дъждове. На Порос преля река и наводни голяма част от острова. Циклонът със силни дъждове продължава и днес над Цикладските острови. Властите забраниха движението на автомобили на островите, силно засегнати от дъждовете. Наводнени са приземни..
Близо 50 автори и 45 издателства, включително и академични, се представят във Велико Търново по време на литературния форум "Фоайе на книгата с автограф". 10-ото издание се провежда от днес до 30 април. Форумът във Велико Търново отново събира поетите и писателите с най-новите им книги за срещи с публиката, поясни Иван Александров, директор..
"Външната политика на българското правителство е заплаха за националната сигурност" . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...
Владимир Малинов е пресечната точка на интересите на всички. Това заяви пред БНР Красимир Манов, депутат от партия МЕЧ, по повод сигнала до..
Не един, а два завода за барут са нужни на България, за да се намали рискът, сподели Емилиян Гебрев, дългогодишен производител на оръжие, в..