Роналдо е най-добре платеният футболист за годината

Кристиано Роналдо

Португалският нападател Кристиано Роналдо, който за Ал Насър в Саудитска Арабия, е най-добре платеният футболист в света през 2024 година в класацията на списание "Форбс".

Според изданието, Роналдо е спечелил 285 милиона долара през тази година (220 милиона заплата и 65 милиона приходи извън терена). Второто място заема аржентинският нападател на американския Интер Маями - Лионел Меси със 135 милиона долара (60+75). Челната тройка затваря бразилският нападател на саудитския Ал-Хилал Неймар, който е заработил 110 милиона долара (80+30).

В топ 10 попаднаха още Карим Бензема (Франция, Ал-Итихад) със 104 милиона долара (100+4), Килиан Мбапе (Франция, Реал Мадрид) с 90 милиона долара (70+20), Ерлинг Холанд (Норвегия, Манчестър Сити с 60 милиона долара (46+14), Винисиус Жуниор (Бразилия, Реал Мадрид) с 55 милиона долара (40+15), Мохамед Салах (Египет, Ливърпул с 53 милиона долара (35+18), Садио Мане (Сенегал, Ал-Насър) с 52 милиона долара (48+4) и Кевин Де Бройне (Белгия, Манчестър Сити) с 39 милиона долара (35+4).

По публикацията работи: Антони Йорданов

Александър Томаш: Отпаднахме физически

Треньорът на ЦСКА София Александър Томаш се извини на феновете на тима за загубата в дербито с Левски. "Неприятна загуба, особено за нашите привърженици. Искам да се извиня на нашите фенове. Ние влязохме по по-добрия начин. Но когато създаваш положения, трябва да се реализираш. През втората част отпаднахме физически и дадохме инициативата на Левски. Не..

публикувано на 19.10.24 в 18:48

Станислав Генчев: Бихме, но можехме и да паднем

Тренорът на Левски Станислав Генчев подчерта, че второто полувреме при победата над ЦСКА София с 1:0 е било изцяло за неговия тим, а също така отказа да изпада в еуфория и посочи къде трябва да се надгражда. Попитан дали ЦСКА София все още има шанс за титлата, той отказа да отговори. Първо искам да поздравя феновете, защото тяхната подкрепа беше много..

публикувано на 19.10.24 в 18:44
Александра Фейгин

Александра Фейгин с пето място след кратката програма в Ница

Александра Фейгин заема пето място след кратката програма на турнира по фигурно пързаляне в Ница, част от Чалъндж сериите.  Възпитаничката на Ина и Андрей Лутай изигра чисто съчетанието си по музика от филма "Игра на тронове",  За изпълнението на програмата поставена от най-добрият хореограф в света Беноа Ришо, Фейгин получи 56.26 точки. Другата ни..

публикувано на 19.10.24 в 18:36

Тотнъм спечели лондонското дерби

Тотнъм се наложи над Уест Хям с 4:1 в осмия кръг на английската Висша лига в едно от лондонските дербита. Мачът започна по-добре за "чуковете", които откриха резултата в 18-ата минута чрез нападателя си Мохамед Кудус. Тотнъм изравни двадесетина минути по-късно, като точен бе Деян Кулушевски, който се възползва от асистенция на Джеймс Мадисън. Така..

публикувано на 19.10.24 в 16:56
Пьотр Нестеров

Пьотр Нестеров загуби финала в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Пол Мартин Тифон (Испания) с 2:6, 6:7(5) за 2:04 часа. Нестеров загуби първия сет, но във втората част се игра равностойно. В..

публикувано на 19.10.24 в 16:11
Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова е на полуфинал в Кайзери

Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара. Българката победи рускинята Кира Павлова със 7:5, 5:7, 6:1 за 2:29 часа. Шиникова преодоля пасив от 3:5 по пътя си до успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:1, но след 5:4 загуби три поредни..

публикувано на 19.10.24 в 15:28

Крумовград си тръгна с точка от "Надежда"

Отборите на Локомотив София и Крумовград завършиха при равенство 0:0 в столицата в среща от отложения осми кръг на футболната Първа лига. Със спечелената точка Крумовград заема девето място във временното класиране с 14, колкото има и осмият ЦСКА 1948, който обаче е с два мача по-малко. Гостите от Крумовград записаха второ поредно равенство. Локомотив..

публикувано на 19.10.24 в 15:25