Съветът на ЕС замрази частично споразумението за визово облекчение между ЕС и Грузия, което би могло да накара грузински дипломати и официални лица да подават молба за виза при пътуване в Общността. Решението ще засегне членове на грузински официални делегации, които участват в официални срещи и други събития на територията на страна членка, членове на грузинското национално и регионални правителства и парламенти, на Конституционния и Върховния съд на страната, притежатели на дипломатически паспорти.
Засегнатите от мярката повече няма да се възползват от по-кратко време за получаване на визи, по-ниски такси за тях и възможността да предоставят по-малко допълнителни документи.
Мярката е в отговор на приетия миналата година закон за прозрачност на чуждестранното влияние и законодателния пакет за семейните ценности и закрила на непълнолетните, както и на смазването на протестите в страната.
Парламентарната група на "ДПС - Ново начало" предлага Народното събрание да изслуша председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова и председателя на Комисията за защита на конкуренцията Юлия Ненкова относно предприетите действия от регулаторите за овладяване на необоснования скок на цените на основните хранителни продукти и..
Софийският градски съд решава да промени или да потвърди мерките за неотклонение на задържаните при протеста на партия "Възраждане" за погрома пред Дома на Европа в София. Те са обвинени в хулиганство, отличаващо се с изключителен цинизъм и дързост. Лидерът на "Възраждане Костадин Костадинов коментира: "Затова сме дошли тук днес, за..
Голямо съгласие и одобрение събират всякакви мерки, свързани с повече дисциплина и контрол в училищата. Това съобщи пред БНР Яница Петкова, агенция "Мяра". Почти единодушни мнозинства се оформят по отношение на наличието на повече контрол в училищната среда, сочи независим сондаж на социологическа агенция "Мяра". "Обществото ни е..
Планът "Да превъоръжим Европа" може да мобилизира до 800 млрд. евро за отбрана за сигурна и устойчива Европа - това каза председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен при представянето му днес. "Въпросът вече не е в това дали сигурността на Европа е заплашена съвсем реално или тя да поеме повече отговорност за своята сигурност...
Председателят на парламентарната комисия за външна политика в Киев нарече решението на Доналд Тръмп да спре военната помощ "опит да тласне Украйна към капитулация". Спирането на военната помощ за Украйна е равносилно на тласкане на страната към капитулация при условията на Русия. Това заяви пред Ройтерс Александър Мережко, председател на..
"Грехът на монаха" на Ваня Бойчева е дебютен роман. Редактор и издател на "Грехът на монаха" е прекрасната Даян Шаер. Чрез романа си "Грехът на монаха" тя създава една история за прошката и необходимия полет към свободата. "Грехът на монаха" е книга, вдъхновена от онези черни за България времена на робство. Период, в който опитите на посятото..
Певицата Ева Бел наскоро ни представи най-новата си песен "Спомен". Ева Бельовска, позната под артистичния псевдоним Ева Бел, е един от новите млади членове на Българска музикална асоциация. Макар и все още студентка в НМА "Проф. Панчо Владигеров", специалност "Поп и джаз пеене", Ева има вече зад гърба си десет песни. "Спомен" излиза на 12..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Цялото интервю на Снежана Иванова с проф. Велислав Минеков, Веселин Данев и проф. Кирил Топалов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.