Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Снежана Стоянова: Креативността и умението да представим себе си са най-важни, когато изготвяме Портфолио

Когато предстои кандидатстване за висше учебно заведение у нас или в чужбина с Портфолио с рисунки, всеки кандидат-студент си задава въпроса какво трябва да представлява Портфолиото му. Информацията за изискванията за Портфолио с рисунки, която предоставят университетите в сайтовете си е много обща и повечето термини не ви говорят нищо или ги възприемате по формален, а не професионален начин. Дори и да сте увладяли законите на изобразителното изкуство, вие се чудите как да покажете уменията си по начин, който да ви осигури приемането в желания от вас университет. А проблемите с Портфолиото с рисунки не свършват с това... Какво представлява портфолио за кандидат-студентски изпити за България и чужбина, какви грешки можем да допуснем, когато го изготвяме и какво още освен умение за рисуваме ни е необходимо. Разговор с художника и консултант Снежана Стоянова.
 
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Фондът на фондовете и СУ

Финтех платформа за "ореn banking“ е големият победител в конкурса "Най-добър младежки стартъп в България”

На 7 юни 2023 г. Фондът на фондовете, съвместно със "Стопанския факултет“ на СУ "Климент Охридски”, обявиха победителите във второто издание на Националния конкурс "Най-добър младежки стартъп в България” . Инициативата дава възможност на индивидуални участници или екипи да развият проектите си в областта на медицината, рециклирането и..

публикувано на 08.06.23 в 16:55

Защо е нужно създаването на дамска бизнес общност в България?

20 бизнес дами се включиха в  "Арена на дамския бизнес 2023“ – форум, за който организаторите имат амбицията да даде възможност за финансиране и подкрепа на бизнеси, ръководени от жени предприемачи. Четири тематични панела представиха дамите по-интересен и интерактивен начин – различни теми, свързани с бизнеса. Защо жените стават все по-активни в..

публикувано на 08.06.23 в 11:30
Магдалена Берначак

Магдалена Берначак – една полска преподавателка по политически науки в България

Магдалена Берначак e полякиня, родена в Гнѐзно, първата столица на Полша, намираща се на 50 км до Познан.  Магдалена е магистър по европеистика и политически науки, а през 2011 г. защитава докторат по политически науки. После 7 години, до 2018 г., е изследовател в Европейски синдикален институт, където се фокусира върху социалното и икономическо..

публикувано на 08.06.23 в 11:15
есетри

"Есетри-Ветрен": Как се развива защитената местност година след обявяването?

На Световния ден на океаните в предаването "Нашият ден" бе повдигната темата за защитената зона "Есетрите - Ветрен", която беше обявена за такава миналата година. По инициатива на природозащитната организация WWF, Министерството на околната среда и водите (МОСВ) обяви нова защитена местност в участък от река Дунав с името "Есетрите - Ветрен". Целта..

обновено на 08.06.23 в 10:31

Легендата за народния цар Ивайло оживява във Велико Търново

Легендата за Ивайло – "смелото сърце" на средновековна България, ще се завърне на крепостта Царевец във Велико Търново с осмото издание на Международния фестивал на историческите възстановки "Средновековен Търновград". Татарските нашествия и животът през 60-те и 70-те години на XIII век, превратностите в живота на "народния" цар и неговата смърт..

обновено на 08.06.23 в 09:48