Медии, заглавия, внушения. Често се сблъскваме с това явление, наречено: „Заглавията продават“. Продават всичко: страх, възхита, удивление, любопитство, очакване, надежда, радост. А най- вече продават медиен или рекламен продукт, който най- често няма нищо общо с истината. Ще си говорим днес в „Мрежата“ на програма „Христо Ботев“ за отговорността на журналистиката в научно- популярните издания. И за границата между „любопитното“ и „вкусното“, и истината.
Отговорността на тези издания към своите читатели и кога медиите се превръщат в арбитър.
За участието в този разговор съм поканила главният редактор на списание „Осем“ - Ганета Сагова, главният редактор на списание „Знание“ астрофизикът д-р Владимир Божилов и доц. д-р Милена Георгиева, която има научни постижения в областта на молекулярната биология и генетика. Тя дълбоко вярва, че знанието трябва да се разпространява и да бъде достъпно за повече на брой хора.
Какви демони измъчват съвременния човек и "отключват" страхове, неврози, отчаяние? Психоанализа на хората от вчера и от днес, защо станахме агресивни, яростни, гневни? Има ли терапия за промяната в мисленето и в ценностната ни система? Психичното здраве на българина се влошава и реакцията от страна на държавата, на обществото, на институциите..
Село Голям чардак се намира в община Съединение и е на по-малко от 40 километра от областния град Пловдив. В него живеят около 800 човека, а напоследък в селото се заселват и млади хора. До 1878 година селото се казвало Български чардак. Според местните – единственото село с българско име по време на османската власт. Според свидетелства..
Хубавият, дълбок сън е едно от най-важните неща, които можем да подарим на тялото и ума си. Недостигът на сън отслабва имунната защита и засилва риска от атеросклероза. През различните етапи от човешкия живот нуждите от сън са различни. При децата трябва много повече сън – между 9 и 12 часа. Докато при бебета – 16 часа в денонощието...
Развитието на диагностичните технологии и приложението им в клиничната практика позволяват точна и по-навременна диагноза на имуномедиираните болести . Човешкият организъм използва вродени и придобити механизми за откриване и елиминиране на чуждородните клетки и вещества. Нарушението на един или повече компонента на имунната система може да доведе до..
Как съчетаването на "западните" научни постижения в сферата на психологията с източните древни познания за енергетиката на ума и тялото може да помогне на съвременния човек да се справи с емоциите си и нелеките предизвикателства на ежедневието? Д-р Вилияна Малева завършва бакалавърска степен Juniata College, Pennsylvania, докторантура по Клинична..
Пътешествениците Албена и Павел Благеви обикалят из американските щати Минесота и Юта и снимат дъхоспиращи природни красоти. Неотдавна те ги показаха и..
"…Искам да благодаря, че давате трибуна именно на това – да говорим за проблемите, не само за хубавите неща – не да се похвалим, а да очертаем проблемите,..
Какви демони измъчват съвременния човек и "отключват" страхове, неврози, отчаяние? Психоанализа на хората от вчера и от днес, защо станахме агресивни,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg