„Винаги съм обичал да върша по няколко дейности успоредно, така се чувствам пълноценен", казва Станислав Пандин, психолог и музикант.
Работил е и като журналист във вестниците „Софийски университет“ и „Аз Буки“. Има 13-годишен опит като училищен психолог и педагогически съветник. Бил е научен редактор на методическите списания „Философия“, „Педагогика“ и „Стратегии на образователната и научната политика“. Преподава във Философския факултет на Софийския университет.
Музикалната му кариера обаче е не по-малко впечатляваща. Съосновател на групата „Декада“. Следват 12 години с група „Еридан“, с нея е подгрявал на Глен Хюз от „Дийп Пърпъл“, Греъм Бонит от „Рейнбоу“ и „Алкатрас“, както и на Джон Лоутън от „Юрая Хийп“. Свири в група „Лунапарк“ и други.
Чуйте разговора със Станислав Пандин за строежа на светове с тонове и за възможното отношение към света в "Нашият ден".
Пандин споделя за трудностите, които имаха младежите, решили да се занимават с музика допреди трийсетина години, за разлика от сега – когато имат всичко на разположение, но като че ли рядко създават вълнуваща музика, с душа и послание.
Енеаграмата е интересна и не толкова популярна система за класификация на личността, представена в предаването "Епизоди от живота". Това е мощен инструмент за себепознание, основан на девет основни личностни типа, наречени енеатипове. Всеки от тях има уникални мотивации, страхове и поведенчески модели. Енеаграмата предоставя възможност за дълбоко..
Енергийната бедност е критичен проблем, който засяга не само социалната справедливост, но и екологичния баланс. Тя често се разглежда в контекста на климатичните промени, но също така е измерение на несправедливостта в съвременното общество. В днешните "Минути на редактора" бе обсъден този проблем, а темата бе свързана с предстоящата..
Кожата през зимните месеци изисква специално внимание, а професионалните алергии често са предизвикателство за хората, работещи с ръце. Тези теми разгледа доц. д-р Жана Казанджиева, специалист дерматолог, в предаването Lege Artis . Ето най-важното от съветите ѝ. Слънцезащитата не е само летен ангажимент. Според доц. Казанджиева, тя е особено..
Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас? Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..
Горе-долу през тези дни през 1885 народът ни, осъществил Съединението съвсем неотдавна, завършва победоносно първото си огромно военно изпитание. Побеждава във война, която смята за справедлива. Професор Веселин Янчев нарича тази война "Истинската българска отечествена война". Тази победа убеждава света, че сме нация, достойна за независимост и..
"Антология Съвременна българска поезия" има официална премиера на 5 декември от 18,30 ч. в Yalta ArtRoom . Включени са 43 утвърдени имена, а целта на..
На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки...
Плевенският театър "Иван Радоев" гостува на софийската публика с един от най-новите си спектакли – "Есенна соната" от Ингмар Бергман. Постановката по..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg