Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Младежката медия We Matter – всяко мнение е важно

Снимка: www.wematterdm.com

Как младежката медия We Matter насърчава учениците да изразяват мнение?

We Matter е ученическо онлайн списание, включващо текстове и интервюта по множество теми, както и креативен кът за онези младежи, които искат да споделят творчеството си с останалите.

Елвира Димитрова, основател на онлайн медията We Matter, коментира темата в “Нашият ден“:

“Всяко едно мнение е важно, всеки един човек е от значение има какво да каже и заслужава да го каже.

Фактът, че някой е по-малък или по-млад, не означава, че няма право да сподели какво мисли и в какво вярва.

По-възрастните хора имат повече опит, но в днешно време младите имат досег до толкова много информация – говорят езици, комуникират с хора от различни страни, участват в доброволчески проекти, правят кампании за събиране на средства.

Другото, на което трябва да се научим, е да можем да се изслушваме. Това, че ние вярваме в нещо, не означава, че сме 100% прави.

Списанието има за цел да даде гласност на младите. Всеки един младеж е добре дошъл да се включи. Има голяма платформа за хора, които обичат да пишат.

Наскоро стартирахме и креативен брой, така че хората, които обичат да пишат творчески – дали ще е проза, дали стихотворение – могат да се включат и там да споделят творчеството си."

Чуйте Елвира Димитрова в звуковия файл.

Снимки: www.wematterdm.com


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стефан Цанев: Дължа на книгите това, което съм

През последната седмица театралният свят на София се оживи с премиерата на новата пиеса на Стефан Цанев "Мистерия с кон". Творбата разкрива абсурдната природа на нашето ежедневие, където мечтите изчезват, спомените се изпаряват, а историите бързо се забравят.  В интервюто за "Нашият ден" Цанев сподели мнението си за съвременната общност и..

обновено на 16.04.24 в 10:21
Никола Николов (вляво) и Антон Митов

Антон Митов представя: Никола Николов, който разказва за художничката Лика Янко

Евангелия Грабова е истинското име на художничката Лика Янко. Тя е родена в София на 19 март 1928 в семейство на албански бежанци. Учи във Френския колеж в София, където за първи път се запознава с творчеството на художници като Сезан, Гоген и Ван Гог. По-късно те оказват силно влияние върху нейното творчеството. През 1946 г. Лика Янко постъпва в..

публикувано на 16.04.24 в 09:38

Онлайн медии и аудитория – трикове за привличане на внимание

Среди разнообразието на медийните платформи се издигат онлайн медиите като особено важен сектор на съвременната медийна сцена. Катерина Войнова, преподавател в Катедрата по български език на СУ "Св. Климент Охридски" и автор на книгата "Жанрови и стилистични особености на онлайн медиите", споделя своите наблюдения относно езиковите особености и..

публикувано на 16.04.24 в 09:23

Не пропускайте! Мистър Милър

Доминик Милър , цар на акордиката и синкопа – импровизационна многопластова музика, която тренира ушите за по-правилно възприемане на трудното, но истинско съвършенство. Синонимът на този музикален оригинал е Китара. Един от най-нежните, елегантни и изтънчени майстори на този инструмент. И чак след това – първа жица и бендлидер на вездесъщия..

обновено на 15.04.24 в 13:35

Янина Танева от "Фабрика за идеи": Право на култура, кой и защо няма достъп у нас?

Във връзка с Международния ден на културата разговорът с Янина Танева от "Фабрика за идеи" изяснява важността на свободата на участие в културния живот на обществото, както и необходимостта от зачитане на правото на всеки човек да се наслаждава на изкуствата и да участва в научния напредък. В ефира на "Нашият ден" Янина Танева подчертава..

обновено на 15.04.24 в 12:59