Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

“От деца за деца“ – кампания за събиране на ученически пособия за училища в Северозападна България

Снимка: Снимка: "Бъди добър! Прави добро!"

“От деца за деца“ е кампания за набиране на учебни материали и раници за ученици от четири училища в Северозападна България.

Тя се организира за пета година. Дарители не липсват. Раниците са приготвени и до края на тази седмица ще бъдат в ръцете на своите нови собственици. За да стигнат навреме, трябва някой да ги превози до тях и този някой е Димитър Стефанов, който е собственик на логистична компания.

“Тази година пак се включваме с осигуряване на логистика за една много хубава кампания, която ни хареса – от храм “Рождество Христово“, който е в “Младост“, вече четвърта година осигуряват раници за четири училища в Северозападна България.

В самия храм жената успява да прикани и да популяризира кампанията, когато децата отиват с родителите си да си купят материалите за училище за първия учебен ден, купуват по още една химикалка, тетрадка и раница – каквото могат. По този начин се събират и раници за тези деца, които са в Северозападна България. Там районът наистина е по-беден, а семействата са многолюдни“, разказва Димитър Стефанов в ефира на “Нашият ден“ и допълва:

“Включваме се, за да доставим тези раници от София до тези четири училища в Северозападна България. Тази седмица ще бъдат доставени във всичките четири училища“, посочва още той.

“Времето никога не стига. Нашият бранш е супер динамичен, но това работим. Видяхме, че тръгват много каузи, които имат нужда и започнахме да популяризираме тази дейност“, разказва още той в интервю за БНР.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дарислав Николов: ИИ има сериозно място в медицината, но няма как да замести емпатията

Как навлизат Изкуственият интелект и новите технологии в медицината и дали ще спечелят битката за човешкото здраве?  В последните години наблюдаваме значителен напредък в медицината благодарение на изкуствения интелект (ИИ) и новите технологии. В предаването "Време за наука" младият лекар Дарислав Николов сподели своите виждания и опит относно..

обновено на 23.07.24 в 12:38
Нина Цанева и Деница Симеонова

Деница Симеонова: За възможностите на женското лидерство в Европа

Деница Симеонова е предприемач с дългогодишен международен опит в технологичния сектор. Като народен представител и бивш председател на Комисията по въпросите на Европейския съюз, Симеонова се фокусира върху политики в подкрепа на малкия и средния бизнес в България. Повод за разговор в "Нашият ден" е предстоящото Лятно училище по женско..

публикувано на 23.07.24 в 12:25

Илияна Йотова: Нужен е координиран подход, за да покажем значението на българистиката

Преди по-малко от месец се проведе международният форум за кирилицата "Азбука. Език. Идентичност", инициатива на вицепрезидента Илияна Йотова. Двудневната конференция бе организирана с подкрепата на Министерството на образованието и науката, продължавайки традицията на международния форум за кирилицата "…И ний сме дали нещо на света" от 2022 г...

обновено на 23.07.24 в 11:30
Константин Иречек

Константин Иречек, или какво не знаем за него?

На 24 юли се навършват 170 години от рождението на Константин Иречек, младият чешки учен, написал първата академична история на страната ни и допринесъл за изграждането на следосвобожденска България. Повечето от нас свързват името му най-вече с романа на Алеко Константинов "Бай Ганьо", чийто герой е той, а напоследък и с някои цитати от неговия..

публикувано на 23.07.24 в 09:16

Проф. Любомир Топалов – за Америка, през Япония и Виетнам

Проф. Любомир Топалов е преподавател в Университета в Бостън в САЩ. Бил е и 10 години преподавател по политология и международни отношения в Университета "Мейджи“ в Токио. Автор е на книгата "Политическа икономия на популизма“. Пътят на един радиоводещ в БНР до преподавател в Америка и Япония. Краткият престой по неволя във Виетнам. Защо земята..

публикувано на 22.07.24 в 12:20