Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Какво да очакваме в годината на Водния заек?

Снимка: Pixabay

2023 е годината на Водния Заек. Тя започва на 22 януари 2023 г. и продължава до 9 февруари 2024 г.

“Самата водна стихия е женско начало. Имаме загадъчност и неяснота по отношение на събитията, които предстоят. Това, което е неясно до момента, ще придобие яснота едва през пролетта“, казва в ефира на “Нашият ден“ Мариана Мръвкова, Фън Шуй консултант.

“В очакване сме на това дипломатите да започнат да разговарят разумно на тема прекратяване на войната. Заекът е миролюбиво животно и при добри стечения на обстоятелствата може да ни донесе хармонична и добра година.“

Защо годината е на Черния воден заек?

“Защото черното е цветът на водата, тъй като в китайската астрология 12-те животни преминават в една цикличност от петте елемента. Всяко едно от животните преминава през 60-годишен цикъл в дадена стихия. В момента е ред на водните стихии – все още сме под влияние на Водния тигър и Водния заек.

Това са две водни години, в които се случват такива катаклизми, че няма как да има устойчивост. Устойчивостта предстои едва в 2024-25 година, в която влизаме в Дървената година, а дървото е символ на растеж, затова поставяме и ново начало“, казва още тя.


Да разчистим дома!

“Трябва да разчистим дома си от всичко, което не сме използвали в рамките на една година. Да изхвърлим старите неща и да освободим повече пространство за новите, като се обградим само с необходимото“, съветва тя.

Кои кристали да носим?

“От кристалите препоръчваме на първо място галенит, защото това е камък, който дава заземяване на всеки, който не се чувства сигурен и стабилен. Зайчето по природа е страхливо, а то няма как да не отдаде това влияние на хората, затова всеки, който не се чувства достатъчно сигурен в себе си, е добре да носи галенит.

В чисто личностен план препоръчваме на хората, които са загубили връзка със себе си, да намерят това време и за малко да останат в тишина, защото само тогава чуваме правилните неща в ума си“, съветва още тя в интервю за БНР.

Чуйте пълния разговор в звуковия файл.

Снимки: Pixabay
По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

BreastНelp Summer Talks – информационна среща за пациенти с рак на гърдата

Онлайн приложението BreastHelp предлага възможност за бърза и ефективна телеконсултация с водещи специалисти, както и възможността за запазване на час за преглед или образно изследване онлайн. Приложението предлага и отговори на най-често задаваните въпроси за рака на гърдата. Д-р Ваня Митова , началник на Отделението по хирургия на..

публикувано на 10.07.24 в 14:33

Силни и слаби страни на здравния туризъм у нас

Балканите стават все по-притегателна дестинация за медицинския туризъм, а България привлича 50 000 здравни туристи годишно – коментар в Lege Artis на Петър Галев от CredoWeb. Според чуждите платформи, върху които се базира статистиката, България привлича чуждестранни пациенти с големия брой здравни заведения – най-много на глава от..

публикувано на 10.07.24 в 13:45

Българската онкология – има специалисти, но системата не функционира

В началото на седмицата стана ясно, че България се включва в Европейски консорциум на националните хъбове за лечение на рак . Тази стъпка е част от идеята върху националните планове да работят организации от цяла Европа. Моментната ситуация с лечението на рак в България коментира в Lege Artis доц. д-р Ася Консулова , началник на Клиниката по..

публикувано на 10.07.24 в 12:50

Веселото лято на децата в Ботевград

От днес (8 юли) до 19 юли децата в Ботевград ще имат възможност да се включат в инициативата "Весело лято в града" . За програмата в "Нашият ден" разказва Петя Нинова – експерт "Туризъм и публични събития" в община Ботевград. Инициативата, която съществува вече над десет години, е насочена към деца между 5 г. и 12 г. Съобразените с тази..

публикувано на 08.07.24 в 10:43

Алергията – болест на съвремието

По данни на СЗО алергиите са на четвърто място сред хроничните заболявания в световен мащаб. Между 30-40% от населението е засегнато от проблема, като в последните 20 години честотата на алергичните състояние се е удвоила. 300 млн. души по света страдат от бронхиална астма и тенденцията продължава да е възходяща. В Световния ден за борба с..

публикувано на 08.07.24 в 09:17