Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Частен случай

Делба и претенции върху наследство – втора част

Снимката е илюстративна
Снимка: Радио Видин

Десислава Радулова е представила документи за наследствена къща в село Изгрев, община Елхово. Дядо ѝ през 1961 г. купува дворно място, заедно с построена в него паянтова къща от кирпич. До 1975 г. той, жена му и три деца (момче и две момичета) живеят там. Момчето Радул и неговите наследници живеят там, сестрите му – се женят и живеят на други места. Със съгласието на баща си Радул събаря старата кирпичена къща и стои нова масивна къща със собствени средства. 

Право на строеж не е отстъпвано и при това положение собственик на къщата е собственикът на дворното място, както казва Законът за собствеността. Двете дъщери, на базата, че вече не живеят там, не са участвали в строежа на къщата – нито с пари, нито с труд. През 1993 г. дядото решава да прехвърли собствеността на къщата, заедно с мястото, на своя син Радул, разбира се, срещу договор за издръжка и гледане.

В юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида" можете да чуете Десислава Радулова, адв. Кристина Василева от град Елхово, както и коментар на адв. Захари Генов.

Чуйте гледната точка на Десислава Радулова в звуковия файл.

Ето какво коментира адв. Захари Генов, консултант на предаването "Законът и Темида".

Снимка – Радио Видин

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проф. д-р Мария Николова: Увеличава се броят на трайно излекуваните от HIV

Най-голямата годишна конференция по въпросите на HIV и СПИН се провежда в Мюнхен, като събира над 10 000 участници и ще продължи до 26 юли. Това е първото провеждане на конференцията в Германия от 1993 година насам. Лекари, експерти в областта на общественото здраве и активисти от около 175 държави са поканени да се включат в 25-ата Международна..

обновено на 24.07.24 в 14:14

Частните лечебни заведения и Директива 2014/24 за обществените поръчки

ЕКИП (Експертен клуб за икономика и политика) подготви първия по рода си в България публичен сравнителен правен анализ и оценка на въздействието във връзка с транспонирането на Директива 2014/24 за обществените поръчки по отношение на частните лечебни заведения в България и наказателната процедура на ЕК срещу България по този повод. В Lege..

публикувано на 24.07.24 в 14:10

Трансплантираните спортисти от България доказват: Донорството е живот

Единственият българин с два трансплантирани органа, Георги Пеев, спечели четири златни медала в дисциплината плуване на Европейските игри за трансплантирани и диализирани в Лисабон . Пред екипа, придружаващ българския отбор на игрите, Пеев сподели: "Показваме чрез физическа активност, че хората с трансплантации могат да бъдат активни – не..

публикувано на 24.07.24 в 12:50

Защо лекарка от Варна избира да помага на бежанци от Украйна?

Д-р Христина Димитрова, общопрактикуващ лекар и носител на приз за застъпничество от платформата TimeHeroes, разказва за своята доброволческа работа с украинци със специални потребности във Варна и за менторството и подкрепата към украински медици, желаещи да упражняват професията си у нас. В интервю за "Нашият ден" д-р Димитрова непрекъснато..

обновено на 24.07.24 в 12:20
Остров Света Анастасия

Остров Света Анастасия – където човек първо се моли

Историческото и природно очарование на една вълнуваща морска разходка предлага "Нашият ден" на своите слушатели. Какво е да си единственият човек в България с длъжност "управител" на обитаем черноморски остров – разказва Павлин Димитров , управител на остров Света Анастасия . Животът там е като никой друг, а морето не спира да изхвърля на..

публикувано на 24.07.24 в 11:22