Личните финанси във и извън обсъждания бюджет за тази година, който депутатите приеха на първо четене, бяха обект на коментар в интервюто на финансовия експерт – Деян Василев в предаването “Нашият ден“.
Той споделя няколко принципа за управлението на личните финанси в предаването. Първият от тях е “да не излизаме на дефицит, защото това води до задлъжняване и усложнения“.
“В България има хора, които трябва да вземат кредити само за да покрият текущите разходи, което е много тъжно и не позволява спестяване“, казва той и подчертава:
“Много хора се опитват да харчат повече, отколкото изкарват, и дори работят на две места. За спестяването е важно да се задели сума в началото на месеца и да се създаде авариен фонд, който да предпази от неочаквани разходи и бързи кредити."
Освен това Деян Василев отбелязва важността на застраховката на имущество и личната отговорност. Според него “начинът, по който харчим парите, отразява нашите ценности“. Той препоръчва също така и даването на задачи на децата и награждаването им, както и инвестирането на част от спестяванията в акции и спестовни планове с по-добра възвращаемост.
Василев споменава също вредното въздействие на инфлацията върху обедняването на хората и препоръчва наличието на авариен фонд и разнообразни инвестиции. В края на коментара си, той споделя мнението, че влизането в еврозоната ще има положителни последици за България, тъй като вече се възползваме от фиксирания валутен курс.
Чуйте разговора в звуковия файл.
През 1901 година осем ловци на орхидеи заминават на експедиция във Филипините. В рамките на месец един от тях вече е изяден от тигър, друг е залят с бензин и изгорен жив, петима изчезват безследно и само един успява да оцелее и да излезе от гората с четиридесет и седем хиляди цветя от вида Phalaenopsis. Млад мъж, изпратен през 1889 година..
Мария Шаркова , адвокат по медицинско право, коментира решение на ВАС срещу отказ на НЗОК да заплати чернодробната трансплантация в чужбина на младеж в тежко състояние . "Отменен е отказът и средствата, заплатени за лечението на младежа, събрани чрез дарения, ще бъдат възстановени от НЗОК. По-важно е какво се установи в рамките на това дело...
Националният център за обществено здраве и анализи изнесе статистически данни, според които над 30% от децата между подрастващите са правили опит да пушат, над 40% от тях са запалили първата си цигара на 14-15 години. Делът на момичетата е 27,9% , а на момчетата – 21,5%. Интензивни пушачи са 63,1 от момичетата и 51,3% от момчетата Децата между..
В рубриката "Разговорът" бе проведена дискусия след сигнал от страна на творци относно работата им с Общинския културен институт "Надежда". В разговора участваха музикантката Розалина Касабова , музикалният редактор Зорница Цветанова и заместник-кметът на направление "Култура, образование, спорт и младежки дейности" в Столична община..
За желанието на непорасналите да подарят времето си, за да направят света по-добър, в "Нашият ден" разговаряме с Евгения Тонева – изследовател в Ноу-хау център за алтернативни грижи за деца – НБУ. Тонева се занимава с изследване на детския активизъм у нас – какво всъщност искат децата и съвпадат ли желанията им с възгледите на..
Ненадейно напусна земния свят, докато другите празнуваха Свети Валентин, а той подготвяше поредното си “отечествено” турне. Беше го замислил с млади..
Видеопоредицата "Сградите разказват" е нова инициатива на Регионалния исторически музей - София. Археолозите Йордана Николова и Валентин Витанов, които..
Националният център за обществено здраве и анализи изнесе статистически данни, според които над 30% от децата между подрастващите са правили опит да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg