17-годишният Стефан Бакрачев, активен участник в интерактивното образователно събитие "Модел Република България", споделя в ефира на “Нашият ден“ своите впечатления и размисли върху опита си да се представи като министър на правосъдието в “сценарий с множество разногласия“.
В рамките на събитието "Модел Република България" Стефан има възможността да заеме мястото на министър на правосъдието. Това изживяване му предоставя уникална перспектива върху ролята и отговорностите на тази позиция. След като се впусне в ролята на министър на правосъдието, Стефан разгръща пред нас визията си за това какво наистина представлява тази работа.
Той изразява своите амбиции да учи право, защото, както сам твърди, е "влюбен в идеята за справедливост".
Едно от основните предизвикателства, с които се сблъсква министърът на правосъдието, според Стефан, е свързано с балансирането между разногласията в правителството. В контекст на множеството мнения и интереси, съвместната работа за постигане на решения може да бъде изключително трудна.
Въпреки всички предизвикателства, Стефан изразява надежда, че младите поколения могат да бъдат “двигателите на промяната“. Той подчертава, че младите хора, които участват в "Модел Република България", притежават хуманитарни ценности и желание за действие. Те не приемат пасивността и вярват, че могат да внесат промени в света около тях.
За Стефан събирането с хора, които имат сходни идеали и цели, е невероятно преживяване. В тази образователна среда той открива възможността да споделя мнения и да се научи от опита на другите.
Стефан Бакрачев ни разкрива интересната перспектива на един млад човек, който се ангажира с политическия процес и стремежа си да внесе промяна. Неговата история отразява вярата в справедливостта, съпротивата срещу пасивността и желанието да бъде част от промените в обществото.
Чуйте разговора в звуковия файл.
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg