Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Как се става професионален видеоиграч?

| обновено на 12.09.23 в 11:15
Иван Иванов
Снимка: Фейсбук/ личен профил

Иван Иванов, известен с псевдонима Mind Control, се явява заедно с отбора си на върха на стратегическата видеоигра Dota през 2017 година в Сиатъл. Не само това, но през 2019 година той се класира на второ място в Шанхай. Какво се крие зад тези международни успехи и какво чувство е да се състезаваш срещу най-добрите в света? Иван Иванов сподели своя опит и мисли в ефира на предаването "Нашият ден".

Пътят към професионализма

Иван разказа за своята дългогодишна история с видеоигрите: "Видеоигри играя от 5-годишен, но професионално от 8. Подкрепяха ме приятелите, с които играех. Може би бях най-добрият в групата си", споделя той.

За момента на триумфа в Сиатъл, Иван споделя:

"Усещането да спечелиш срещу най-добрите е великолепно – това означава да изживееш мечтата си", казва още той.

Изграждане на умения чрез Видеоигрите

Иван Иванов също споделя важни уроци, които видеоигрите могат да предложат:

"Видеоигрите помагат за концентрация, с дисциплина и да се научиш да развиваш уменията си като човек сам. Те подобряват комуникацията, можеш да научиш и нов език." Този аспект на видеоигрите подчертава, че те не само са развлечение, но и средство за обогатяване на лични и професионални умения. Според него видеоигрите са недоразбрани и леко подценявани. 

Иван Иванов, или Mind Control, представлява историята на един човек, който превърна страстта си към видеоигрите в път към международен успех. Неговият опит показва, че постоянството, посветеността и усилията могат да бъдат наградени със съвършенство и признание в света на професионалното гейминг общество.

Снимки: Фейсбук/ личен профил 

По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Видин Спортна зала - рампа за хора с увреждания

Подписка срещу изграждането на център за хора с увреждания: "Фашизъм" или страх?

В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..

публикувано на 26.11.24 в 11:15

Зимата наближава: Къде са кризисните центрове за спешно настаняване?

В студените зимни месеци темата за бездомните хора става особено актуална. Липсата на подслон, храна и здравни грижи често поставя живота на тези хора в риск. В ефира на "Нашият ден" Евгений Радушев, ръководител на мобилна група за бездомни към организацията "Каритас", сподели предизвикателствата, пред които се изправят бездомните, както и..

обновено на 26.11.24 в 11:01
Марина Кисьова

Марина Кисьова: За активните граждани на Пловдив и справянето с местните проблеми

За "местните агенти", които преодоляват недостатъците на градския и обществен живот, в "Нашият ден" разговаряме Марина Кисьова , която събира около себе си активните граждани на Пловдив . Преди 15 години Кисьова заминава за Ирландия, където по европейска доброволческа програма се занимава с благотворителност. След завръщането си в България..

публикувано на 26.11.24 в 10:12

Ромските общности на България и дезинформацията

Михаил Мишев е журналист на свободна практика, който работи върху дезинформационните наративи, разпространени в ромските общности на България. Мишев се включва в "Нашият ден" от Сливен, където е една от най-големите ромски махали у нас. "Страхът води хората към някакви действия, той е универсален инструмент за влияние" , казва..

публикувано на 26.11.24 в 09:34

Чрез инициативите на движение "Бездетен" са се родили 7 български деца

"Моята борба за дете и процедурата стартира през ноември-декември 2006, а дъщеря ми се роди през 2019 година след много усилия и борба. През този период видях проблеми в обществото ни, за които не предполагах, че съществуват, а именно за проблемите на бездетните двойки в България, които са над 200 000 в момента.  Над 50 000 семейства у..

публикувано на 25.11.24 в 18:00