Иван Иванов, известен с псевдонима Mind Control, се явява заедно с отбора си на върха на стратегическата видеоигра Dota през 2017 година в Сиатъл. Не само това, но през 2019 година той се класира на второ място в Шанхай. Какво се крие зад тези международни успехи и какво чувство е да се състезаваш срещу най-добрите в света? Иван Иванов сподели своя опит и мисли в ефира на предаването "Нашият ден".
Пътят към професионализма
Иван разказа за своята дългогодишна история с видеоигрите: "Видеоигри играя от 5-годишен, но професионално от 8. Подкрепяха ме приятелите, с които играех. Може би бях най-добрият в групата си", споделя той.
За момента на триумфа в Сиатъл, Иван споделя:
"Усещането да спечелиш срещу най-добрите е великолепно – това означава да изживееш мечтата си", казва още той.
Изграждане на умения чрез Видеоигрите
Иван Иванов също споделя важни уроци, които видеоигрите могат да предложат:
"Видеоигрите помагат за концентрация, с дисциплина и да се научиш да развиваш уменията си като човек сам. Те подобряват комуникацията, можеш да научиш и нов език." Този аспект на видеоигрите подчертава, че те не само са развлечение, но и средство за обогатяване на лични и професионални умения. Според него видеоигрите са недоразбрани и леко подценявани.
Иван Иванов, или Mind Control, представлява историята на един човек, който превърна страстта си към видеоигрите в път към международен успех. Неговият опит показва, че постоянството, посветеността и усилията могат да бъдат наградени със съвършенство и признание в света на професионалното гейминг общество.
Снимки: Фейсбук/ личен профил
В ноемврийското издание на рубриката "Часът на етиката" в предаването "Време за наука" се обсъжда социалният модел на увреждането и идеята за грижа. Гост на предаването беше д-р Гергана Мирчева от Института за философски изследвания (ИФС) към БАН, която разгледа етическите измерения на грижата и тяхната социална значимост. Според д-р Мирчева е..
В студените зимни месеци темата за бездомните хора става особено актуална. Липсата на подслон, храна и здравни грижи често поставя живота на тези хора в риск. В ефира на "Нашият ден" Евгений Радушев, ръководител на мобилна група за бездомни към организацията "Каритас", сподели предизвикателствата, пред които се изправят бездомните, както и..
За "местните агенти", които преодоляват недостатъците на градския и обществен живот, в "Нашият ден" разговаряме Марина Кисьова , която събира около себе си активните граждани на Пловдив . Преди 15 години Кисьова заминава за Ирландия, където по европейска доброволческа програма се занимава с благотворителност. След завръщането си в България..
Михаил Мишев е журналист на свободна практика, който работи върху дезинформационните наративи, разпространени в ромските общности на България. Мишев се включва в "Нашият ден" от Сливен, където е една от най-големите ромски махали у нас. "Страхът води хората към някакви действия, той е универсален инструмент за влияние" , казва..
"Моята борба за дете и процедурата стартира през ноември-декември 2006, а дъщеря ми се роди през 2019 година след много усилия и борба. През този период видях проблеми в обществото ни, за които не предполагах, че съществуват, а именно за проблемите на бездетните двойки в България, които са над 200 000 в момента. Над 50 000 семейства у..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg