Силвана Грънчарова и Христина Топалова-Инка казват за себе си, че са граждани на света, защото през последните 40 години са посетили над 65 държави на петте континента. От 2020 г. Силвана и Инка са в България и са съавтори на книгите "Дишай, за да живееш", "Учебно помагало по енергийна анатомия" и "Работилничка за самоуправление – за деца, юноши и техните родители". Трите книги са мост между науката и духовността, в които те от личен опит разкриват тайните към една успешна професионална кариера в съчетание с формулите за здраве, дълголетие и благоденствие.
"Дишането е един автономен процес, без ние съзнателно да го правим. В книгата "Дишай, за да живееш" има дихателни практики за всяко състояние на човека. Когато дишаме, освен че зареждаме тялото с кислород, зареждаме всяка една клетка с енергия и това е едно от най-важните неща в съзнателното и пълноценно дишане", заявява в ефира на предаването "Следобед за любопитните" Силвана Грънчарова. Практиките не са измислени от авторките на тези книги. Те са обобщение на много древни практики, които се прилагат от различни учения, самото дишане е вътрешна технология.
От 25 години Силвана Грънчарова и Христина Топалова се занимават с изучаване и практика и в книгата обобщават наученото. В книгата са описани тези различни практически умения.
"Практическото умение "заземяване" е само едно от тези умения. Всеки човек е като антена между майката "Земя" и бащата "Небе". Тази техника има за цел всеки един да е връзката между земята и небето. Това помага за активиране на първия енергиен център в нашето тяло, който е връзката ни с майката земя", споделя в ефира Силвана Грънчарова. Тези техники, според нея, развиват вътрешната технология у всеки човек, а дишането е само една от тези технологии или заложби, които човекът притежава.
"В книгата "Работилничка за самоуправление – за деца, юноши и техните родители" с конкретика ние представяме практически как човек може да развие личностните си качества, управленски такива, как да се държи в обществото, какъв е езикът на тялото.
Книгата е практично написана с много изображения, които са полезни и за децата", споделя в ефира на предаването "Следобед за любопитните" Христина Топалова-Инка.
Книгата може да бъде прочетена, да се върнеш и отново разлистиш – акцентира авторката. Енергийното и физическото тяло на човека са единно цяло, но енергийното е по-малко познато за човека, затова трябва да се изучава. Биоенергията, според Христина Топалова, която протича през нас, ние често губим, без да осъзнаваме, а друг път я привличаме несъзнателно.
Цялото интервю в предаването "Следобед за любопитните" на Ани Костова със Силвана Грънчарова и Христина Топалова-Инка, можете да чуете в звуковия файл.
Вече 12 години в Бургас се отбелязва специалният зимен празник на Атанасовското езеро и се празнува неговия имен ден на 18 януари – Атанасовден. Различни прояви всяка година привличат интереса на гражданите – полумаратон "Атанасовско езеро", викторини, книгата "Полет в солта", наблюдения на птици, телевизионни участия и други...
Опитайте се да обуздаете завистта си, когато научите, че през последните три месеца журналистката Мира Баджева е обиколила Земята два пъти и малко. Сметката е проста. Според НАСА обиколката на нашата планета е 40 075 км в най-широката ѝ част при екватора, а Мира е навъртяла 87 000 километра предимно из Африка и Азия с щипка Канарски острови за..
Въпросът е напълно реторичен, но явно трябва да се зададе заради шума, който се създаде около едно синдикално изявление и повърхностното заиграване с реалните и много дълбоки проблеми в българското средно образование. На 10 януари синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" оповести приоритета си за годината – и той е един – възпитанието, което..
Хладно оръжие от българското Средновековие показват в НАИМ-БАН. Изложбата представя над 120 експоната от 29 музея, обявява директорът на Националния археологически институт с музей при БАН. Експозицията ще продължи до 30 септември 2025 г. Едната от идеите е да бъде един от акцентите през юли по време на сесиите на ЮНЕСКО в България. "Целта..
В Историческия музей в Дряново се открива изложба с акварелни творби на арх. Белин Моллов. С нея се дава начало на Националното честване, посветено на 225 години от рождението на възрожденския майстор-строител Колю Фичето. Честването е организирано от Община Дряново и Исторически музей - Дряново, под патронажа на Министерството на културата...
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава,..
"Когато започва война, думите стават излишни, нужни са действия", четем на корицата на "Речник на войната" – силна и трагична книга, разтърсваща, както..
Драматичният театър "Апостол Карамитев" в Димитровград възражда на сцена спектакъла "Лазарица" по прочутата пиеса на Йордан Радичков. На 27 януари..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg