По време на извънредното положение доста двойки са принудени да бъдат заедно 24/7. Искат или не това води до обостряне на взаимоотношенията им, независимо в добра или лоша посока. В условията на карантина и глобална пандемия молбите за разводи нараснаха по света.
Увеличеното време, което брачните двойки са принудени да прекарват заедно, самоизолирани и работещи от дома си, за да предотвратят разпространението на разболяването от Ковид 19 мултиплицира емоциите им , което превръща любовта в един холистичен модел за здраве.
Но за да бъдат щастливи, брачните партньори трябва да изпитват нещо повече от чувство за дълг един спрямо друг. Или както пише в Библията - " Бог имал за цел бракът да носи голяма радост и задоволство. Той искал мъжът ‘да се весели с жена си’, а жената да обича съпруга си и да чувства, че съпругът ѝ я обича както собственото си тяло. "
Обвързаността изисква сериозни усилия и самопожертвувателност. Тя означава да си готов да се откажеш от личните си предпочитания, за да угодиш на брачния си партньор разказва психологът Магдалена Романова. Реално обаче нагласата да постъпваш според желанията на другия, без да очакваш някаква лична изгода, не е много разпространена , а днес и дори може да бъде неприемлива за някои.
Затова ако искате бракът ви да оцелее в трудните моменти и да процъфтява, когато нещата са наред, трябва да възприемете възгледа, че това са взаимоотношения, които продължават за цял живот.
Как да запазим брака си по време на пандемия чуйте в интервюто на Ангел Шенков с Магдалена Романова.
След тов а Нурай Садулов ще ни отведе, не къде да е, а в страната на любовта и виното с рубриката "Франция, Мон Амур!". Очакват ни изненади, само останете с нас от 16 до 18 часа на 90 мегахерца, и онлайн, в реално време на binar.bg Желая Ви приятно слушане!
Ако ви се пие хубаво вино, извън празника на любовта и виното, защото алкохолът от грозде е сам по себе си е празник за душата и сетивата, задължително се отбийте в Момчилград . Там се намира единствената винарска изба в област Кърджали , а собственикът й Венцислав Драмалиев се отличава с ентусиазъм, креативен подход при..
Милко Бошнаков е не само музикален редактор в Радио Благоевград, но и отдаден народен певец, който се стреми да съхранява и популяризира българския фолклор. В последния си музикален проект той представя пет нови песни, сред които „Майчинко, стара майчинко“, „Карамфилчето“, „Сърце ми гори“, „Врано конче“ и „Кито, моме“. Освен това, към тези песни са..
На Сирни Заговезни в село Мезек ще се отбележи един от най-очакваните празници – "Кукери - бабушери". Традицията на този празник е възстановена през 2016 г., след дълго прекъсване, и днес продължава да радва местните и гостите на селото. За празника ни разказва Мария Христонева, секретар на читалище „Изгрев 1921“ в Мезек. „Празникът не се е провеждал..
В Ивайловград ще отбележи един от най-значимите си празници – Кукеровден. В квартал Лъджа, където се събира местната кукерска група, подготовката е в разгара си. Както всяка година, покрай Сирни Заговезни, тази година на 1 март, ще се чества този уникален обичай, който съчетава традиция, ритуали и добри пожелания за здраве и берекет. Ръководителят на..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов отговори на питането за острата задушлима миризма, която предизвика тревога у кърджалийци преди дни. Като административно-формален обаче бе определен този отговор от секретаря на регионалната структура на „Продължаваме промяната“ Джевдет Мустафа. „От този отговор не става ясно най-важното според мене..
Песни, танци и стихове на турски, български и ромски ще има тази година в концерта , посветен на 21 февруари, Ден на майчиния език. Секретарят на НЧ "Юмер Лютфи" Мюзеки Ахмед: "Традиционно, нашето читалище "Юмер Лютфи" от години отбелязва Международния ден на майчиния език, 21 февруари, с песни, танци и стихове. Тази година ние решихме на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478