235 от тях при регистрацията са заявили, че са освободени поради кризата с коронавируса. В сравнение, през същия период на 2019 г. броят на новорегистрираните е бил 212. Среднодневният брой на регистрирани за периода от 13 март до 3 април 2020 г. е 25 лица, при 15 среднодневно преди въвеждането на извънредното положение. Новорегистрираните лица на 3 април 2020 г.за един ден са 82. Като 43 души от тях при регистрацията са заявили, че са освободени поради кризата с коронавируса.
До 3 април 2020 г. на работа са устроени общо 3 безработни лица, а 57 безработни са постъпили на работа от началото на извънредното положение до сега.
В петък (3 април) и понеделник (6 април) се случиха тези опашки от хора. Иначе сме направили ред – вътре ги приемаме, отвън много малко. От вторник, 7 април се забелязва намаляване на чакащи отвън по около 4-5 души, дори и толкова няма. Вътре е спокойно. Може би хората разбраха и се възползват и от електронните услуги, които Агенцията по заетостта предлага. И такива регистрации има.
"Това събитие ще се случи във винарската изба в Момчилград , нетрадиционно да посрещнем пролетта в една виногрейна прегръдка. Китарата, поезията и виното в самата винарна, сред бъчвите, с много стихове, с много настроение и, разбира се, с желание за споделеност. - Не е толкова често срещано да се представя стихосбирка или..
Колкото и вятърничаво да поглеждат на родителските предупреждения за опасностите, които дебнат в социалните мрежи, на децата трябва да се говори за това. Такова може да се обобщи мнението на кърджалийски майки, свързано с пребиваването на наследниците им в интернет и профилите им в различните приложения. В масовия случай родителите са..
Въвеждането на социалните медии промени обществото ни, промениначина, по който виждаме себе си и другите около нас. Ако кажем, че животът ни все повече е „погълнат“ от социалните мрежи, едва ли ще преувеличим. Това има както положителни, така и отрицателни страни. Част от позитивите са това, че успяваме да поддържаме връзка с близки дори в..
Около 80 на сто от децата създават първия си профил в социалните медии преди да навършат 12 години. Това сочи проучване на тема „Дигиталният живот на децата и техните родители“, поръчано от един от трите водещи доставчици на мобилна телефония в нашата страна стана. Близо половината от новорегистрираните акаунти са отбелязани като „детски” или..
Втората част н а предаването е посветена на яхнията, и то не каква да е, а в цели три варианта - ирландска, българска и отново българска, но с различни зеленчуци и месо. Разговарях с Ирен Макбрайд от Карндона, Донигал и Пеньо Иванов, който ще сготви виртуално агнешко със спанак. След това Нурай Садулов ще ни отведе, не къде да е, а в..
На 22 март във Велинград ще се проведе четиринадесетото издание на фестивала "Пролетно хоро". Това надиграване в чест на българските народни хора привлича участници от цялата страна. Аделина Пещерска от сдружение "Пролетно хоро", организатор на танцовия фестивал, казва че подготовката е на финала. „Мога да кажа, че подготовката вече почти приключи...
На 22 март Хасково ще бъде домакин на дванадесетото издание на фестивала за български хора и танци "Хайдушка софра". Събитието, което вече се е утвърдило като традиция за града, ще събере любители на народните танци от цялата страна, а тази година за първи път ще има и международно участие. Организаторът на фестивала, Мишо Кадиев, ръководител на танцов..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478