По време на извънредното положение много еднолични търговци започнаха да спират фирмите си от дейност, поради липсата на свежи пари и неспирния финансов отлив за осигуровки и наеми.
Тъй като коронавирусът преминава по целия свят, а правителството наложи забрана на някои бизнеси в опит да изравни кривата на заразените, специалистите в сферата на услугите понесоха по-голямата част от тежестта на пандемията.
Точно както повечето професионалисти в сферата на услугите, които загубиха правото си на работата, фризьорските салони са един от бизнесите в сложна ситуация, които в момента са на ръба на оцеляването. Въпреки, че държавата не ограничи полето им за прехрана, клиентите намаляват споделя Кремена Ангелова, коафьор и собственик на фризьорски салон:
„Имаме разрешение и работим, макар че в момента клиентите доста намаляха. Нормално е, въпреки че сме взели всички необходими мерки за безопасност. За мен истината е че управляващите не искаха и фризьорските салони да се закачат за държавата. Пуснаха ни по пързалката както се казва, за да нямат ангажимент към нас.”
За стотици хиляди българи фризьорския салон е нещо рутинно, така както ходенето до магазина, но това беше преди Ковид 19, след който много хора оставиха външния си вид на второ място, като вид превенция в разпространението на потенциално опасния вирус.
По време на седмиците на извънредното положение при което народът си остава по домовете, фризьорите, маникюристите и масажистите са професиите, които се борят финансово използвайки своите спестявания. Притесненията и опасенията основно падат върху страха, че вируса може да има дълготрайно въздействие върху начина, по който изкарват прехраната си.
Ангелова сподели още, че клиентите са предпазливи без значение колко силно се нуждаят от изряден външен вид.
„В началото на епидемията имах останали клиенти, които не бяха боядисани и затова прибегнахме към онлайн връзка при която наблюдавах и напътствах целия процес в който клиентките ми се боядисваха през Интернет приложение посредством видеокамера. Да, не е същото, като да дойдеш в салона но въпреки коронавируса хората се стараят да изглеждат добре. Все пак съм убедена, че хубавото тепърва предстои. На този етап нека бъдем по единни и да спазваме мерките за безопасност, те са за добро. Има време за всичко. Животът е пред нас" сподели обнадеждено Кремена Ангелова.
Подробности около това как се работи по време на пандемия и каква е перспективата след края на пандемията в този бранш, чуйте в интервюто на Ангел Шенков с Кремена Ангелова в звуковия файл
След тов а Нурай Садулов ще ни отведе, не къде да е, а в страната на любовта и виното с рубриката "Франция, Мон Амур!". Очакват ни изненади, само останете с нас от 16 до 18 часа на 90 мегахерца, и онлайн, в реално време на binar.bg Желая Ви приятно слушане!
Ако ви се пие хубаво вино, извън празника на любовта и виното, защото алкохолът от грозде е сам по себе си е празник за душата и сетивата, задължително се отбийте в Момчилград . Там се намира единствената винарска изба в област Кърджали , а собственикът й Венцислав Драмалиев се отличава с ентусиазъм, креативен подход при..
Милко Бошнаков е не само музикален редактор в Радио Благоевград, но и отдаден народен певец, който се стреми да съхранява и популяризира българския фолклор. В последния си музикален проект той представя пет нови песни, сред които „Майчинко, стара майчинко“, „Карамфилчето“, „Сърце ми гори“, „Врано конче“ и „Кито, моме“. Освен това, към тези песни са..
На Сирни Заговезни в село Мезек ще се отбележи един от най-очакваните празници – "Кукери - бабушери". Традицията на този празник е възстановена през 2016 г., след дълго прекъсване, и днес продължава да радва местните и гостите на селото. За празника ни разказва Мария Христонева, секретар на читалище „Изгрев 1921“ в Мезек. „Празникът не се е провеждал..
В Ивайловград ще отбележи един от най-значимите си празници – Кукеровден. В квартал Лъджа, където се събира местната кукерска група, подготовката е в разгара си. Както всяка година, покрай Сирни Заговезни, тази година на 1 март, ще се чества този уникален обичай, който съчетава традиция, ритуали и добри пожелания за здраве и берекет. Ръководителят на..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов отговори на питането за острата задушлима миризма, която предизвика тревога у кърджалийци преди дни. Като административно-формален обаче бе определен този отговор от секретаря на регионалната структура на „Продължаваме промяната“ Джевдет Мустафа. „От този отговор не става ясно най-важното според мене..
Песни, танци и стихове на турски, български и ромски ще има тази година в концерта , посветен на 21 февруари, Ден на майчиния език. Секретарят на НЧ "Юмер Лютфи" Мюзеки Ахмед: "Традиционно, нашето читалище "Юмер Лютфи" от години отбелязва Международния ден на майчиния език, 21 февруари, с песни, танци и стихове. Тази година ние решихме на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478