"Лудогорец" с авторитетно равенство при гостуването на "Евертън"

"Лудогорец" постигна престижно равенство 1:1 като гост на "Евертън" в контролен мач, който се игра при закрити врати на стадион "Гудисън Парк" в Ливърпул.

Шампионът на България се представи отлично срещу тима от английската Висша лига, воден от Дейвид Мойс. Шотландският специалист разчита на всичките си титуляри, които обаче бяха максимално затруднени от избраниците на Ивайло Петев и не успяха да постигнат победа на собствения си стадион.

"Карамелите" поведоха в резултата с гол от дузпа малко преди почивката, когато точен във вратата на Иван Чворович беше Лейтън Бейнс - 1:0. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Жуниор Кайсара срещу Виктор Аничебе.

Изравнителното попадение за "Лудогорец" падна в 72-ата минута, когато Марселиньо наказа опитният американски страж Тим Хауърд за 1:1.

"ЕВЕРТЪН": 24.Тим Хауърд, 3.Лейтън Бейнс, 4.Дарън Гибсън, 6.Фил Ягиелка, 7.Никица Йелавич, 14.Стивън Нейсмит, 15.Силвен Дистен, 18.Фил Невил, 21.Лиън Осмън, 25.Маруан Фелайни, 28.Виктор Аничебе (Стивън Пиенаар, Коулман, Браунинг, Форестър)

"ЛУДОГОРЕЦ": 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 5.Александър Барт (46-33.Любомир Гулдан), 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара (81-20.Шоко), 18.Светослав Дяков, 8.Станислав Генчев (63-6.Георги Костадинов), 73.Иван Стоянов, 84.Марселиньо (81-11.Жуниор Кишада), 19.Димо Бакалов (86-7.Михаил Александров), 23.Емил Гъргоров