от 09.00 часа

ЦСКА победи "Берое", излезе трети в класирането

ЦСКА победи "Берое" /Стара Загора/ с минималното 1:0 в последния мач от 15-ия кръг на "А"-футболна група и се изкачи на трето място във временното класиране на пет точки след лидерите "Литекс" и "Лудогорец".

Мачът бе и повторен дебют с червената фланелка на бившия дългогодишен нападател на българския национален отбор Мартин Петров, който се появи на терена на стадион "Българска армия" в 63-тата минута и бе посрещнат с бурни аплодисменти и скандирания.

Мачът започна остро, с доста сблъсъци и без особени опасности пред двамата вратари - Томаш Черни на ЦСКА и Иван Караджов на "Берое".

В 28-ата минута Неманя Милисавлевич проби по десния фланг, преодоля Веселин Пенев и почти от самата аут линия подаде по тревата в наказателното поле на беройци, където Бруно Морейра с шпагат насочи топката в долния десен ъгъл на Иван Караджов - 1:0 за ЦСКА. Това бе първият гол на португалеца Бруно Морейра в българския шампионат.

Състави:

ЦСКА: Черни, Василев, Менди, Попов, Фо-Поре, Янчев, Чочев, Милисавлевич /Косоко - 89/, Марсиньо /Хауърд - 79/, Гъргоров, Морейра /Мартин Петров - 63/

"Берое": Караджов, Стойчев, Иванов, Андонов, В. Христов, Крумов, Елиаш /Зехиров - 61/, Джоман, Пенев, Каядо, Мартинс /Ронкато - 66/

Какво казаха двамата треньори след мача, чуйте от звуковите файлове.