Шахматистите на видинското училище "Любен Каравелов" се класираха за държавните финали на ученическите игри

Днес във Враца се проведе Зоналното първенство на ученическите игри по шахмат. В състезанието участваха областните първенци от Видин, Враца и Монтана. При момчетата и момичетата 5-7 клас на първо място се класира отборът на СОУ "Любен Каравелов"-Видин с 4 точки. Втори и трети се наредиха съставите на СОУ "Васил Кънчов"-Враца и СОУ "Отец Паисий"- Медковец с по 1 точка. При юношите и девойките 8-10 клас състезанието спечелиха представителите на СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"-Козлодуй с 3 точки. Втори е отборът на СОУ "Отец Паисий"- Медковец, а трети СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"- с. Ново село. При момичетата и момчетата Държавните финалите ще се проведе в Благоевград, а при юношите и девойките в Разград.
По публикацията работи: Екип Клуб Спорт