"Лукойл Академик" се препъна към групите на Шампионската лига

Снимка: Sportal.bg

„Лукойл Академик“ отпадна от Шампионската лига по баскетбол. „Студентите“ отстъпиха във втория си плейофен двубой срещу „Ювентус Утена“. Литовците спечелиха с една точка разлика първата среща, а след 86:79 точки затвориха двубоя с аванс от осем пункта.

Симас Бутерлевичиус даде аванс на „Ювентус“ с една от трите си тройки за 5:2  и въпреки че „Лукойл“ обърна резултата, домакините направиха много силна серия от 13:4, за да затворят първата четвъртина с преднина от 12 точки. Домакините запазиха седем точки аванс на полувремето, а в началото на втората част Каролис Гушчикас реализира две поредни тройки и спря опитите на шампионите ни да стигнат до обрат.

Долтън Пепър завърши с 14 точки за българския тим, а Кийт Клантът отбеляза 16. Антъни Айрланд пък отбеляза 21 точки за „Ювентус“.

„Лукойл Академик“ продължава в турнира ФИБА Европа с отборите на „Университатя“ (Румъния), „Динамо Тбилиси“ (Грузия) и победителя от мача „Истанбул“ (Турция) – „Химик“ (Украйна).