„Левски“ и „Марица“ (Пловдив) на финал във женското волейболно първенство

Снимка: БФ Волейбол

Отборът „Левски“ записа втора победа над ЦСКА и се класира за финала в първенството по волейбол при жените. Момичетата на Радослав Бакърджиев се наложиха като гости с 3:1 гейма, в отделните части 25:14, 18:25,  26: 24, 26:24 точки, и с общ резултат 2:0 успеха ще спорят за титлата.

Техен съперник във финалната поредица ще е състава на „Марица“= Пловдивчанки отстраниха тима на „Берое“.  Във втората среща от полуфиналната поредица старозагорки се наложиха с 3:1, в геймовете 25:14, 18:25, 26:24, 26:24 точки, и продължават напред с общ резултат 2:0.

Първият мач от финалната серия между „Марица“ и „Левски“ е на 22 март в зала Пловдивски университет. Следва втори мач в софийската зала „Люлин“ на 25 март. В случай на разменени победи, шампионът на България за 2018 година ще бъде определен в трети мач на 28 март отново в Пловдив. Всички срещи от този плейоф са с начален час 18:30.