Шампионът на Германия Леверкузен започна сезона с инфарктна победа

Байер (Леверкузен)

Шампионът на Германия Байер (Леверкузен) започна сезона 2024/2025 в Бундеслигата по начина, по който се представяха в доста от мачовете миналия сезон - постигайки инфарктна победа. Гостите стигнаха до успеха при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:2, като победното попадение падна в 11-ата минута на добавеното време след редовните 90 минути.

Джака откри в 12-ата минута за Байер, а Вирц удвои в 38-ата. По всичко изглеждаше, че гостите ще стигнат до успеха без особени трудности, но това не се случи.

Гол на Клейндиенст бе отменен заради фаул малко преди почивката и това спаси гостите. Елведи обаче намали в 59-ата минута за Борусия, а Клейндиенст вкара изравнителното попадение в 85-ата минута и и бе на косъм да донесе точката на домакините.

Дълбоко в добавеното време гостите получиха дузпа. Вирц пропусна наказателния удар, но при добавката бе точен за крайното 2:3.

По публикацията работи: Светослав Табаков