160 ветроходци се включиха в международната регата „Купа Несебър“

160 участници от 20 отбора от България и чужбина се включиха в международната регата „Купа Несебър“.  В рамките на три дни те ще се състезават в олимпийските класове: Фин, Лазер Стандарт, Лазер Радиал, 470. А при детските: Оптимист, Лазер 4,7, 420.

С отложен старт започна първата гонка в първия състезателен ден. Липсата на вятър и мълглата попречиха надпреварата да бъде открита в ранния следобед, за сметка на това около 15.00 часа лодките влязоха в залива.

Организатори на събитието са ОМК „Несебър 2000“ и Община Несебър.

"Нефтохимик 2010" ще играе днес срещу столичния "Левски"

"Нефтохимик 2010"  ще играе  днес срещу столичния "Левски"в  дерби от четвъртфиналните плейофи от националната Суперлига при волейболистите.Един срещу друг застават третият и шестият от редовния сезон. Играе се до 2 победи от 3 мача.Първият е на 20 март /сряда/ от 18.30 часа в спортна зала "Младост.Втората среща между двата отбора е на 23 март/събота/..

публикувано на 20.03.19 в 09:24

В сряда волейболният "Нефтохимик 2010" излиза срещу столичния "Левски"

"Нефтохимик 2010" срещу столичния "Левски" е дербито от четвъртфиналните плейофи от националната Суперлига при волейболистите. Един срещу друг застават третият и шестият от редовния сезон. Играе се до 2 победи от 3 мача. Първият е на 20 март /сряда/ от 18.30 часа в спортна зала "Младост". Билетът за вход е един лев. Втората..

публикувано на 18.03.19 в 15:44

"Черноморец" надигра гостуващия тим на "Атлетик"

Баскетболистите на "Черноморец" надиграха гостуващия тим на "Атлетик" с 82:70. Мачът в спортна зала "Бойчо Брънзов" беше от деветия кръг в "А" група - първа петица.  Лидерът на "Черноморец" Христо Николов отбеляза 37 точки, хвана 4 борби и направи 4 асистенции. Робърт Георгиев завърши с 12 точки и 6 борби. 11 точки добави Ангел Димитров, а с 10 точки..

публикувано на 18.03.19 в 11:20

Нефтохимик с поредна победа

Резултатна победа записа Нефтохимик в XXI кръг на Югоизточната Трета лига. На стадион Лазур „шейховете“ се наложиха над гостите си от Карнобат с 6:0. От подновяването на първенството, това бе четвъртата поред победа за момчетата на старши-треньора Диян Петков. Първата част завърши при резултат 2:0, след точни изстрели на Цветан Филипов в 17-та минута и..

публикувано на 16.03.19 в 18:04

Адреналин и пролетно настроение на конната база в Бургас за Тодоровден

Многобройна публика, висок адреналин и кръжащи ята на първите щъркели белязаха надскачанията на конната база в Бургас, с които морския град почете един от най-тачените празници у нас Тодоровден. Денят се смята за празник на коневъдството и конния спорт. Организаторите от местния клуб „Кан Крум“ и ОП „Спортни имоти“ се бяха постарали нищо да не липсва и..

публикувано на 16.03.19 в 17:39
Конна база

Конната база отбеляза Тодоровден (СНИМКИ)

Конната база в парк „Езеро“ се превърна днес в притегателно място за бургазлии и гостите на града. Поводът е Тодоровден, който в първите български държави е бил ден за пролетен преглед на войската. Празникът е наречен за здравето на конете, чийто покровител е Свети великомъченик Теодор Тирон. Преданията разказват, че на този ден светецът обличал девет..

публикувано на 16.03.19 в 12:39

Звездно присъствие на Държавното първенство по художествена гимнастика

На истинско звездно присъствие ще се радват зрителите в спортна зала "Младост" по време на Държавното първенство по художествена гимнастика приз "Жулиета Шишманова". Атрактивната надпревара е от 15 до 17 март /петък до неделя/. Организатори са СКХГ "Черноморец", Българската федерация по художествена гимнастика и Община Бургас. Входът е свободен...

публикувано на 14.03.19 в 14:42