Младежите от "Нефтохимик 2010" с бронзови медали

Бронзови медали на финалите на Държавното първенство за младежи до 20 години спечелиха волейболистите от "Нефтохимик 2010".

В двубой за третото място възпитаниците на младия треньор Теди Дремсизов надиграха в драматичен двубой с 3:2 гейма тима на "Марек Ивкони".

Двама от тях получиха индивидуални призове - Димо Димов за най-добър разпределител. Националът Георги Петров, който е титуляр и в мъжкия отбор на "Нефтохимик 2010", стигнал до златен требъл през сезона, грабна наградата за най-добър изпълнител на начален удар.

Турнири по плуване, футбол и фехтовка предстоят през уикенда в Бургас

Няколко са спортните събития  през двата дни - събота и неделя в Бургас. Предстои днес от 12:00 ч.  да бъде открит турнирът по плуване "Купа Бургас". Той ще се проведе в  плувен к-с "Арена ОЗК".  От 15:00 ч. ще започне награждаване на II-ри Коледен турнир по футбол за деца, организиран от фен клуб ЦСКА-Бургас, в  спортна зала "Никола Станчев"..

публикувано на 15.12.18 в 09:46

Награждават в понеделник най-добрите спортисти на община Сливен

Тържествената церемония по награждаването на най-добрите спортисти и треньори на Община Сливен за 2018 г. ще се проведе на 17 декември - понеделник, от 18 часа в зала „Сливен“. Ще бъдат наградени 10-те най-добри спортисти, най-добър отбор от колективните спортове, най-добър спортист с увреждания и и най-добра бъдеща звезда на община Сливен за 2018 г...

публикувано на 15.12.18 в 09:31

Подаряват 100 топки по време на спортния празник „Бургас играе баскетбол“

На 21 декември, петък, ще се проведе спортният празник "Бургас играе баскетбол". Мястото е зала "Бойчо Брънзов" в комплекс "Зорница", а началото ще бъде дадено в 11.00 часа. Организатор на хепънинга за малки и големи е Община Бургас,  като координацията е на Гергана Брънзова, практикувала професионално този спорт в женската NBA. Целта на..

публикувано на 13.12.18 в 08:31

Футболният отбор на ОУ "Петко Росен" е победител в турнира "Мини Шампионска лига"

Футболният отбор на ОУ "Петко Росен" стана победител в турнира "Мини Шампионска лига". Надпреварата се организира от ДФК "Звездичка" и Община Бургас. Срещите се проведоха на спортната база "Звездичка Арена". Втори в крайното класиране е съставът на ОУ "Антон Страшимиров". Трето място завоюваха представителите на НБУ "Михаил Лъкатник", а четвърти е..

публикувано на 12.12.18 в 16:45

7 медала спечелиха младите джудисти от клуб "Бургас" в Сливен

7 медала спечелиха младите джудисти от клуб "Бургас" на Коледния турнир в град Сливен. Възпитаниците на треньорката Ирина Пауникова се завърнаха с три златни, едно сребърно и три бронзови отличия. На стълбицата на първото място се качиха Таня Стоичкова в категория до 22 килограма, Елена Желязкова до 28 килограма и Стилян Плачков до 46 килограма. Данаил..

публикувано на 12.12.18 в 11:11

Най-добрите спортисти ще бъдат отличени на 20 -ти декември

Церемонията по награждаване на 10-те най-изявени спортисти на Бургас, ще бъде на 20 -ти декември . Най-добрите състезатели  ще бъдат отличени на в плувен комплекс "Парк Арена ОЗК". За целта ще бъде построена 12-метрова сцена върху водната площ на басейна, изградена от над 240 понтонни куба. За втора поредна година Община Бургас ще връчи призове и в..

публикувано на 12.12.18 в 10:41
Снимката е илюстративна.

Коледният турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 16 декември

Тази година коледният турнир по фехтовка "Млад рицар" ще се проведе на 16 декември в спортна зала "Бойчо Брънзов", съобщиха от Община Бургас. Организатори са Фехтовален клуб "КОРСАР"-Бургас, Община Бургас и ФА "Васил Етрополски". В същия ден, неделя, ще се състои и дипломирането на малките рицари, завършващи II-ра фехтовална степен...

публикувано на 11.12.18 в 15:39