Три златни медала за несебърски карате клуб

Снимка: Община Несебър

Три златни медала завоюваха несебърските каратисти от спортен клуб „БУШИДО“ на престижния международен турнир “Девети BlackSeaOpenCup 2019 “ , който се проведе в бургаската зала „Бойчо Брънзов“.

В категория над 70 кг. при кадетите Виктор Байчев бе безапелационен. На финала той преодоля  другия претендент, израелския състезател Леон Мерецкий. Като признание за техническите си умения, той стана притежател на приза „BestFighter  - Cadetsboys”.

Вторият златен медал спечели Стефан Димитров в категория  над 55 кг. при деца до 14 години.Той неутрализира ръстово и физически превъзхождащи го противници.

След успешното си представяне в националния шампионат миналия месец, Велизар Киров  повтори своя успех и на международното татами. Той донесе третата шампионската титла за Несебър в категория  над 50 кг. при деца до 12 години.

Четвъртият несебърски състезател Атанас Димитров бе по-малък от обявените възрастови групи, но реши да опита късмета си в двубои с по-големите. Той спечели първия си мач, а във втория се представи достойно, но загуби със съдийско решение 3:2 гласа.

В турнира взеха участие 184 каратеки от 7 държави – Румъния, Гърция, Русия, Молдова, Казахстан, Израел и България и 4 международни Карате организации WKO, IFK, W.A.K.O и H.I.K.O.  Организатор под прякото ръководство на Бранч шефа на WKO-Shinkuokushinkai бе бургаският клуб „Бургас дожо“ и Федерация Българско Карате Шинкиокушин, а несебърският клуб „Бушидо“ бе съорганизатор.

Нефтохимик стартира подготовка за мача с Локомотив София

„Шейховете“ днес проведоха първото си занятие за тази седмица, с което стартираха подготовка за мача срещу Локомотив (София). Срещата ще бъде първото официално домакинство на Нефтохимик на стадион Ефбет Арена през този сезон. Тя ще се играе тази неделя (24-ти ноември), с начален час 12:15 и ще се излъчва пряко по Диема спорт. В днешната..

публикувано на 18.11.19 в 14:55

Волейболистите от „Нефтохимик" са лидери в Суперлигата с 6 победи от 6 мача

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" са лидери във временното класиране на националната Суперлига с 6 победи от 6 мача и пълен актив от 18 точки, при геймово съотношение 18:3. На втора позиция се нарежда "Хебър" с 16 точки, а трети е "Добруджа 07" с 13 точки. Бургазлии надиграха в спортна зала "Младост" коравия тим на "Марек Юнион Ивкони" с 3:1. В..

публикувано на 18.11.19 в 14:02

Бургаски фехтовачи се включиха в турнира "Сабята на Етрополски"

Кадетите на България спечелиха първото място в отборната надпревара на турнира "Сабята на Етрополски" в зала "Асикс Арена" в София, съобщиха от Община Бургас. В борбата за златните медали се включиха 46 отбора от 14 държави. По пътя към първото място нашите отстраниха изключително силните тимове на Русия, Турция, Белгия и Великобритания. Във финала..

публикувано на 18.11.19 в 13:56

Две баскетболни срещи предстоят днес

Два баскетболни мача ще се проведат днес в Спортна зала "Бойчо Брънзов". Първата надпревара е от 12:00 часа за момчета до 14 години, зона "Загоре" , между отборите на "Черноморец" и "Берое". А от 14:00 часа е мачът за момчета до 14 години, зона "Загоре", между отборите на "Делфин" и "Несебър".

публикувано на 17.11.19 в 07:41

„Черноморец“ гостува в Плевен днес, в Бургас играят младежи

Баскетболният отбор на "Черноморец" гостува днес в Плевен на местния "Спартак". Мачът е от 18:00 часа в зала "Балканстрой". В Бургас, от 12 ч., в спортната зала „Бойчо Брънзов“ започва баскетболен мач за кадети до 16 години, зона "Загоре", между отборите на "Делфин" и "Сливен". Час по-късно е двубоят за момчета до 14 години..

публикувано на 16.11.19 в 09:06

Ветераните от "Черноморец" са на първо място в комплексното класиране

Рекордните 105 медала на турнира "Мастърс Бургас 2019" по плуване за ветерани спечелиха състезателите от бургаския клуб "Черноморец". Равносметката е 34 златни, 45 сребърни и 26 сребърни отличия и първо място в комплексното класиране с 841 точки. Втори се наредиха ветераните от варненския клуб "Албатрос" с 832 точки, а на трето място със 763 точки се..

публикувано на 15.11.19 в 11:36

17-годишните ватерполисти на "Черноморец" спечелиха и петте си срещи

Новата състезателна година по водна топка започна по най-добрия начин за ватерполния "Черноморец". Сезон 2019/2020 беше открит в Бургас с квалификационен турнир №1 от държавното първенство за юноши U17, който възпитаниците на старши треньора Петър Йонов спечелиха по убедителен начин. На басейна в "Меден рудник" отборът на "Черноморец" спечели и петте..

публикувано на 15.11.19 в 11:09