На 17 септември предстои състезанието „Бягай с Шабан Мустафа“ (ГАЛЕРИЯ)

След 10 дни, предстои спортно предизвикателство в Сунгурларе. Малцина са тези, които могат да задминат в маратона и планинското бягане многократния шампион на България и спечелилият международни състезания Шабан Мустафа. Има десетки да не кажа стотици награди, които вече си имат и специално място в Експозицията на спортните постижения в Сунгурларе.  А за състезанието за ученици „Бягай с Шабан Мустафа“ разказва за БНР Бургас самият инициатор:

„Жител съм на Сунгурларе и това ме свързва с този град. В България всички, които се занимават с лека атлетика ме познават много дорбе, както и децата тук в града и ми се радват. Това е причината да направим това спортно събитие тук на стадиона за да побягат с мен. Не се чуствам чак толкова голяма звезда, защото съм един обикновен човек. Различен ме правят само постиженията ми. Самата инициава ще бъде като спортен празник на стадиона. Ще бягаме по пистите. Успехите съм постигнал с упоритост, постоянство и много тренировки. Капризите на времето не ме притесняват, защото дори и да е лошо, може да се тренира в зала. Най-голямата ми мечта беше да взема медал на светово първенство по планинско бягане. През 2015 година успях да се класирам на четвърто място. След това успях да победя всички тези състезатели спечелили тройката в Юнгфрау…“

За себе си Шабан Мустафа казва, че е постигнал всички свои мечти. Дори и в семеен план. В свободното си време, колкото и малко да е то, състезателят се занимава със земеделие.

Акробатите на "Черноморец" и "Нефтохимик 2011" с призови места от Държавен турнир

Призови места за акробатите от "Черноморец" на състезанието, провело се в Горна Оряховица.  Във възрастта 6-12 г. мъжката четворка Калоян Велинов, Борислав Борисов, Данаил Николов и Васил Налбантов се окичи със златен медал. При тройки жени Стеляна Няголова, Алекса и Габриела Кирякови (Акро Джъмп) се класираха на трето място, а четвъртото зае..

публикувано на 21.11.19 в 12:34

Фитнес зона на открито ще има в "Сарафово"

Жители на бургаския квартал "Сарафово" поискаха изграждането на фитнес зона на открито. Тя ще бъде разположена върху площ от 100 квадратни метра и по нея все още се работи. В зоната има обикновен лост за набиране на 3 различни височини, подходящ за всички възрастови групи, и "маймунски лост", позволяващ различни хватове при набиране. Там ще откриете..

публикувано на 20.11.19 в 14:59

Състезания по 7 вида спорт през уикенда

От петък до неделя в зала "Никола Станчев" предстои атрактивен турнир по ушу. Любителите на волейбола ще могат да наблюдават мача от Националната лига при мъжете между отборите на "Дея" и "Раковски". Този двубой е в петък от 18:00 часа в зала "Младост". Баскетболни мачове от "Зона Загоре" за момичета до 14 години и момичета до 16 години ще се състоят..

публикувано на 20.11.19 в 14:54

Злато и сребро спечелиха бургаски джудисти

Злато и сребро спечелиха бургаските джудисти от силния международен турнир, който се проведе през уикенда в София. В първенството участваха над 740 състезатели от Гърция, Турция, Румъния, Сърбия, Северна Македония България и др. Златен медал спечели Божилин Кизин в категория до 27 кг. и сребърен медал - Петър Желязков в категория до 42 кг. от..

публикувано на 19.11.19 в 16:19

Успехи за бургаски акробати

Блястящо се представиха бургаските състезатели от СКА "Акро Джъмп" на националния турнир "Млад акробат". Даниел Стойчев спечели  златен медал , Антон Димитров сребърен медал, а Никол Климкина бронзов медал  в индивидуално изпълнение. В състезанието са взели участие  250 състезатели от 11 клуба. Турнирът се организира от Българската федерация по спортна..

публикувано на 19.11.19 в 14:28

Ватерполният „Черноморец" първи в класирането при дамите

Втори отбор на бургаския "Черноморец" оглави класирането след старта на новия сезон 2019/2020 в родната водна топка. Великолепно представяне направиха девойките до 17 г., които изненадаха шампиона "Ботев 2000" /Враца/ и вицешампиона от миналия сезон "Локомотив НН" /Сф/.  В първия турнир от държавното първенство момичетата на старши треньора Петър Йонов..

публикувано на 19.11.19 в 12:23

Несебърски хандбален клуб с победа на зона "Тракия"

Хандбален клуб “Петър Бабев” - Несебър спечели първия от трите турнира в “Б“ групата на зона „Тракия“. В спортна зала “Никола Станчев” - Бургас, мъжкият представителен отбор на хандбалния клуб на Несебър победи отборите на “Академик ТУ” -Пловдив с 30:14, ХК „Труд“ с 28:22 и “Фрегата”- Бургас с 23:17 точки. Пред треньора и президент на..

публикувано на 19.11.19 в 11:46