Полски туристи и спасители са влезли във физически сблъсък на плаж в „Слънчев бряг“ в понеделник. Чужденците дават обяснения в полицията, а, според концесионера, те не са спазили флаговата сигнализация и са посегнали първи на неговите служители.
На клип, качен от сайта OFFNEWS, се виждат физически сблъсъци и как спасители удрят плажуващи. Концесионерът Кирил Спасов посочи, че не е бил на място, но поясни какво му е докладвано:
“От два дни времето е много лошо. Има ужасно силни течения . Червен флаг е, тоест – къпането е забранено. Между 15 и 16 ч., група полски туристи тръгват да влизат в морето. Неколкократно им е бил подаден със свирка сигнал да се върнат. Туристите не са предприели абсолютно нищо след сигналите, продължили са да навлизат навътре. Спасителят е навлязъл във водата и той, за да ги прикани да излязат, защото наистина е било много лошо времето и да не се стигне до инцидент. При което, доколкото имам информация, е хвърлено пясък в очите на спасителя, което е наистина така“, посочи Спасов.
Това може да бъде потвърдено и от реанимационния екип, който е почиствал очите му, добави Спасов. Спасителят е бил и бутнат, след което са се намесили и неговите колеги. Било е самозащита, не е имало сбиване, коментира концесионерът.
Чуждестранните туристи не спазват правилата, за разлика от българските, посочи Кирил Спасов. Почти всяка година имаме подобни инциденти:
„За съжаление, минути по-късно, на съседния плаж, при подобна ситуация, трима младежи влизат в морето. Спасителят им свири пак неколкократно. Дори са им показвани неприлични жестове от страна на плажуващите. Минути след това, тримата започват да се давят. Двама от тях са спасени, за съжаление има и един удавен“, каза Кирил Спасов.
Концесионерът призова да се спазва флаговата сигнализация и при червен флаг да не се влиза в морето.
От полицията уточниха, че са свалени обяснения и са получили видеоклипове. Установена е самоличността на спасителите, сочени от туристите за участници в инцидента. Очакват се медински свидетелства от пострадалите поляци относно получените телесни увреди.
Видео на колегите от OFFNews можете да видите тук:
Около 21 часа снощи, в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани полицейски сили“ към ОДМВР - Бургас са извършили проверка на кола, с бургаска регистрация, управлявана от 25-годишен криминално проявен мъж от Бургас. В купето под дясната предна седалка полицаите..
Снощи, около 22:50 ч. в руенското село Люляково полицаи от Районно управление – Руен са прели за рутинна проверка лек автомобил, с бургаска регистрация. Той е управляван от 55-годишен мъж от селото. Установено е, че водачът шофира след употреба на алкохол с концентрация - 1.49 промила. Това е показал тестът с дрегер. Мъжът е задържан за срок до 24..
Промените в Закона за киберсигурност влизат за разглеждане в парламента. Те засягат въвеждането на новите европейски директиви в тази област. Депутатите от Комисията по електронно управление ще изслушат представители на институциите заради кибератаката, блокирала работата на съдилища в края на януари. Промените са съобразени с редица европейски..
Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха контрабанди златни накити и цигари на стойност над 100 000 лева. Те са били укрити в лек автомобил. Превозното средство е влизало от Турция за Румъния през България. В автомобила е пътувало семейство румънски граждани. В зоната за митнически контрол водачът и неговата съпруга са заявили, че..
Три тенти и два щанда са изгорели в закрития Общински пазар в Поморие. Огънят е обхванал около 20 кв.м. от покрива. В резултат на полицейските действия на служителите на Районното управление е установен и задържан извършителя на деянието. Това е 57-годишен бургазлия, който направил пълни самопризнания. Работата по случая продължава.
68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е откраднато от входа на дома на 31-годишна поморийка. Възрастният мъж е направил пълни самопризнания и върнал открадната саксия. Работата по случая продължава.
39-годишният криминалист Костадин Атанасов стана Полицай на годината в Ямбол. Старши инспекторът е началник на група „Престъпления против личността“ в сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в областната дирекция на МВР. Костадин Атанасов е в системата от 16 години. Сред мотивите да бъде отличен като Полицай номер едно за 2024 година..
68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е..
Около 21 часа снощи, в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани..
39-годишният криминалист Костадин Атанасов стана Полицай на годината в Ямбол. Старши инспекторът е началник на група „Престъпления против личността“ в..