author: Любомир Тодоров

Победа за Нургюл Салимова в Исландия

Българката Нургюл Салимова записа победа в шестия кръг на шахматния турнир в исландската столица Рейкявик,  с награден фонд от 16 000 евро. Тя се наложи снощи с черните фигури над Мартин Скоти от Франция. Това позволи на Салимова да прескочи 19 места в..

19.03.24 10:42 |
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова с реми в Рейкявик

Гросмайсторът за жени Нургюл Салимова завърши наравно с черните фигури в петия кръг днес на шахматния турнир в исландската столица Рейкявик. Салимова, което е сред малкото дами в състезанието направи реми с представителя на домакините Браги Халдорсон...

18.03.24 16:27 |

Нургюл Салимова е с пълен актив след III кръг на ЕП на блиц

Шахматистката Нургюл Салимова от клуб "Бургас 64" записа три победи в първите три кръга на европейското първенство на блиц, което се провежда в Монте Карло. Международният майстор Салимова спечели последователно партиите си срещу испанката Лидия Сапата..

12.01.24 16:33 |

Българките спечелиха европейската шахматна корона

Отборът на България за жени за първи път в историята стана европейски шампион по шахмат. В последния, девети кръг на първенството в Будва, Черна гора, момичетата с играещ капитан Антоанета Стефанова победиха много силния тим на Грузия с 2,5:1,5 точки...

20.11.23 22:02 |

Сребърен медал за Нургюл Салимова от европейското отборно по шахмат

Нургюл Салимова спечели сребърен медал на Европейското отборно първенство по шахмат за жени в Дуръс, Албания, със своя унгарски тим Гаруда Айка БСК. Шампион стана съставът на Суперчес (Румъния), а трети е отборът на Цървена звезда (Сърбия). Втората от..

09.10.23 09:53 |

Нургюл Салимова трета при девойките в световната ранглиста

Сребърната медалистка от Световната купа по шахмат при жените Нургюл Салимова запази третото си място в световната ранглиста на ФИДЕ при девойките за октомври.Тя е с коефициент ЕЛО 2424 и отстъпва само на водачката Бибисара Асаубаева (Казахстан, 2469 ЕЛО)..

02.10.23 11:48 |

Нургюл Салимова с рекордно класиране в ранглистата на ФИДЕ

Сребърната медалистка от Световната купа по шахмат Нургюл Салимова записа рекордно класиране в световната ранглиста на международната федерация ФИДЕ. Българката прескочи осем места в подреждането при жените в класическата игра за септември и е вече 39-а..

04.09.23 09:48 |

След месец Нургюл отново ще участва в Европейски турнир

Сребърната медалистка от турнира за Световната купа по шахмат Нургюл Салимова ще се завърне зад дъската с 64 квадратчета след точно един месец. На въпрос на репортера на сайта на БНР тя заяви, че ще участва на европейското клубно първенство за..

29.08.23 14:54 |

Победа за шампионите

Шампионът на България по футбол "Лудогорец" надделя с 2:0 срещу "Розова долина" в Казанлък на препълнения стадион "Севтополис" и се класира на осминафиналите за Купата на България. Победата не дойде лесно за елитния отбор. В края на..

18.11.22 15:39 |