“Берое Стара Загора“ се класира за финал

Отборът на „Берое Стара Загора“ победи домакините от „Будучност“ Подгорица с 66:64. Срещата бе полуфинал от женската баскетболна Адриатическа лига. „Будучност“ е досегашният шампион в турнира. Двубоят бе много интересен, напрегнат и равностоен. Крайният изход се оформи в последната минута на срещата. Домакините превъзхождаха в първите минути на двубоя. Въпреки, че старозагорки успяха да направят обрат, на полувремето преднината на отбора на „Будучност“ бе от 3 точки. В следващите 10 минути домакините продължиха да водят, но баскетболистките на „Берое Стара Загора“ два пъти успяваха да изравнят резултата. В третата минута на последната четвърт старозагорки успяха да поведат и не допуснаха обрат до края. За победителките Моник Рийд отбеляза 22 точки. Ирена Матович реализира 21 за „Будучност“. В другия полуфинал „Монтана 2003“ загуби от словенския „Атлете“ Целе със 74:85 точки. Така в спор за третото място на турнира възпитаничките на Стефан Михайлов ще играят срещу домакините от „Будучност“. Началото на двубоя в неделя е от 15.30. От 18 часа започва финалната среща. В нея съперник на отбора на „Берое Стара Загора“ ще бъде състава на „Атлете“ Целе. Преди броени дни, на 8 март, двата отбора играха в Стара Загора и тогава възпитаничките на Таня Гатева разгромиха гостенките с 93:60 точки.