“Берое Стара Загора“ се класира за финал

Отборът на „Берое Стара Загора“ победи домакините от „Будучност“ Подгорица с 66:64. Срещата бе полуфинал от женската баскетболна Адриатическа лига. „Будучност“ е досегашният шампион в турнира. Двубоят бе много интересен, напрегнат и равностоен. Крайният изход се оформи в последната минута на срещата. Домакините превъзхождаха в първите минути на двубоя. Въпреки, че старозагорки успяха да направят обрат, на полувремето преднината на отбора на „Будучност“ бе от 3 точки. В следващите 10 минути домакините продължиха да водят, но баскетболистките на „Берое Стара Загора“ два пъти успяваха да изравнят резултата. В третата минута на последната четвърт старозагорки успяха да поведат и не допуснаха обрат до края. За победителките Моник Рийд отбеляза 22 точки. Ирена Матович реализира 21 за „Будучност“. В другия полуфинал „Монтана 2003“ загуби от словенския „Атлете“ Целе със 74:85 точки. Така в спор за третото място на турнира възпитаничките на Стефан Михайлов ще играят срещу домакините от „Будучност“. Началото на двубоя в неделя е от 15.30. От 18 часа започва финалната среща. В нея съперник на отбора на „Берое Стара Загора“ ще бъде състава на „Атлете“ Целе. Преди броени дни, на 8 март, двата отбора играха в Стара Загора и тогава възпитаничките на Таня Гатева разгромиха гостенките с 93:60 точки.

print Отпечатай

Откриват ремонтирания басейн с турнир

От две седмици плувците се завърнаха в своя дом, Плувния басейн в Стара Загора. Съоръжението претърпя сериозен ремонт, но вече е готово и годно за домакинства на състезания от различен ранг. „Условията са много по-добри, децата все още свикват с..

публикувано на 27.03.17 в 15:11

Добро представяне на борците в турнира „Динко Петров“

Няколко титли и редица още медали спечелиха възпитаниците на старозагорския клуб по борба „Берое“ при домакинството си на международния турнир „Динко Петров“. Състезанието бе в почивните дни в спортната зала до училище „Иван Вазов“ в Стара Загора и..

публикувано на 27.03.17 в 14:55

"Берое" пусна в продажба билетите за мача с "Локомотив" (Пловдив)

"Берое" пусна днес в продажба билетите за мача с "Локомотив" (Пловдив). Срещата, която е от последния кръг на редовния сезон в Първа професионална лига, ще се играе в събота на 1 април от 15.00 часа на стадион "Берое" в Стара Загора. Билетите за двубоя са..

публикувано на 27.03.17 в 13:59

Летящ старт за "Берое" в Елитната юношеска група до 15 г. (СНИМКИ)

"Берое" започна с летящ старт пролетния полусезон в Елитната юношеска група до 15 години, югоизточна зона. В първия си мач след зимната пауза "зелено-белите" таланти надиграха убедително "Марица" (Пловдив) с 9:2. Двубоят се игра на Изкуствения терен на..

публикувано на 25.03.17 в 18:09

"Берое" с минимална победа в контрола

"Берое" победи с минималното 1:0 "Оборище" Панагюрище в контролна среща, играна на Спортна база "Берое". Единственото попадение в мача отбеляза ганаецът Карлос Охене в 15-та минута. В игра за старозагорци се появиха множество футболисти, като след..

публикувано на 24.03.17 в 18:27

Илко Русев: Намерението ни е да продължим работата с този треньорски щаб

"В момента работим с треньорския екип и в дългосрочен план. Нашето намерение е да продължим, гледаме вече към селекцията и сформирането на отбор за следващия сезон, независимо, че първенството все още не е приключило. Гарантирали сме на треньорския..

публикувано на 24.03.17 в 11:59

Двама нови треньори в школата на "Берое"

Двама нови треньори има детско-юношеската школа на "Берое". Това обяви в интервю за Радио Стара Загора директорът на Академията Емил Атанасов. Единият от тях е направил впечатление на ръководството по време на проведеният през януари конкурс за треньори...

публикувано на 23.03.17 в 17:53

Стрелците с турнир за Първа пролет

Клубен турнир по спортна стрелба с огнестрелно оръжие, посветен на Първа пролет, проведоха в клуб „Августа 1992“. „При мъжете участвахме само двамата с Николай Колев, той спечели със 185 точки, аз станах втори със 182“, каза Георги Кочеренко,..

публикувано на 23.03.17 в 15:21

В събота е турнирът „Динко Петров“

От 9 часа в събота започват схавтките от деветото издание на турнира по борба „Динко Петров“. Двубоите ще бъдат в спортната зала на училище „Иван Вазов“ в Стара Загора. В тях ще участват около 300 борци от класическия, свободния стил и от женския..

публикувано на 23.03.17 в 14:27

"Берое" среща "Оборище" утре от 15 часа на бившия стадион "Локомотив

"Берое" ще изиграе приятелска среща по време на паузата в първенството заради мачовете на националните отбори. Утре, 24 март, от 15 часа старозагорци ще срещнат втородивизионния "Оборище" Панагюрище. Двубоят ще се играе на основния терен на Спортна база..

обновено на 23.03.17 в 13:20