„Берое Стара Загора“ победи „Будучност“

В среща от втория кръг на Адриатическата баскетболна лига „Берое Стара Загора“ игра с „Будучност“ Черна гора, показа характер и желание за победа и надделя с 80:78 точки. Срещата бе изключително динамична и интересна, напрегната до последната минута и премина през обрати в резултата. Двата състава започнаха равностойно мача, а след 10 минути игра гостенките водеха с 3 точки при 23:26. Силни втора и трета четвърт за възпитаничмките на Таня Гатева им позволиха да направят пълен обрат. На полувремето резултата бе 45:39 за „Берое Стара Загора“. След още 10 минути игра на светлинното табло бе изписано равенство 59:59. В последната част гостенките водеха с точка до последната минута. Тогава кош на Бриана Люис отбеляза, след това Ана Почек добави от наказателен и така двубоят завърши при резултат 80:78. Най-резултатна за победителките бе Саная Чонг с 16 точки. По 14 добавиха Бриана Люис и Ана Почек. За гостуващия отбор Николина Джебо отбеляза 16 точки.

Петър Дочев остава начело на волейблония „Берое“

Днес бе проведена среща между наставника на волейболния „Берое“ Петър Дочев и ръководството на клуба в лицето на президента Васил Аргиров и изпълнителният директор Деко Григоров.“Продължаваме съвместната си работа, има доста неща, които трябва да..

публикувано на 23.05.19 в 15:42

Баскетболният "Берое" с исторически бронз

Мъжкият баскетболен отбор на "Берое" спечели за първи път в историята си бронзови медали в Националната баскетболна лига! Тимът ни надделя за втори път над "Рилски спортист", този път като гост в Самоков с 94:69, с което затвори серията с 2-0..

публикувано на 22.05.19 в 21:45

Четири отличия за стрелци на „Августа 1992“

Четири медала сепечлиха възпитаниците на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ при домакинството си на турнира в памет на треньора Стоян Пенчев. Вацлав Стоянов стана първи на 50 метра с „пистолет“. На „пушка“ Илиян Иванов е с две..

публикувано на 22.05.19 в 15:26

"Берое" ще завърши четвърти в първенството

"Берое" за втори пореден сезон ще завърши на четвърто място в Първа професионална футболна лига. В предпоследния кръг от шампионата беройци завършиха при нулево равенство гостуването си на "Черно море", с което събират 55 точки в класирането. С три..

публикувано на 21.05.19 в 22:56

Бадминтонистите с титли и медали

Силно се представиха възпитаниците на клуб „Бадминтон – Стара Загора“ при участието си в Държавния личен шампионат за момичета и момчета до 11 години в Гълъбово. „ Участвахме с пет момчета и три момичета “, разказа за Радио Стара Загора..

публикувано на 21.05.19 в 16:02

"Берое" на крачка от бронза в баскетболното първенство

"Берое" направи голяма крачка към спечелването на бронзовите медали в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика старозагорци поведоха с 1-0 победи срещу "Рилски спортист" след успех с 94:78. В сряда от 19 часа е вторият двубой в серията в..

публикувано на 20.05.19 в 20:49

„Берое 2016“ завърши втори

В старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ бе проведен квалификационен турнир за финали на Държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст. Домакините на състезанието от „Берое 2016“ победиха „Сливен“ с 3:0 гейма на старта на..

публикувано на 20.05.19 в 16:17

Силни прояви на малките борци

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по борба „Берое“ на порведените в Горна Оряховица Държавни пъренства за деца. В класическия стил старозагорци стигнаха до два бронзови медала. Спечелиха ги Пламен Петров до 38 кг. и Павел..

публикувано на 20.05.19 в 16:05

"Берое" отново загуби от ЦСКА-София

"Берое" записа осмата си загуба в последните 3 сезона от ЦСКА-София, след като отстъпи с 0:1 като домакин след попадение на Тиаго Родригез. В началото на двубоя "зелените" се настаниха в полето на своя съперник и на два пъти чрез крилата Педро Еуженио и..

публикувано на 18.05.19 в 22:25

„Берое 2016“ стартира с победа

С победа започна участието си в квалификационния турнир за финали на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст домакинът „Берое 2016“. Възпитаниците на Марияна Димова победиха при откриването на турнира в старозагорската спортна..

публикувано на 18.05.19 в 16:16