„Берое Стара Загора“ победи „Будучност“

В среща от втория кръг на Адриатическата баскетболна лига „Берое Стара Загора“ игра с „Будучност“ Черна гора, показа характер и желание за победа и надделя с 80:78 точки. Срещата бе изключително динамична и интересна, напрегната до последната минута и премина през обрати в резултата. Двата състава започнаха равностойно мача, а след 10 минути игра гостенките водеха с 3 точки при 23:26. Силни втора и трета четвърт за възпитаничмките на Таня Гатева им позволиха да направят пълен обрат. На полувремето резултата бе 45:39 за „Берое Стара Загора“. След още 10 минути игра на светлинното табло бе изписано равенство 59:59. В последната част гостенките водеха с точка до последната минута. Тогава кош на Бриана Люис отбеляза, след това Ана Почек добави от наказателен и така двубоят завърши при резултат 80:78. Най-резултатна за победителките бе Саная Чонг с 16 точки. По 14 добавиха Бриана Люис и Ана Почек. За гостуващия отбор Николина Джебо отбеляза 16 точки.

Женските състави на "Берое" и "Цървена звезда" отлагат срещата, която трябваше да е днес

Предстоящият двубой между женските състави на " Берое   Стара   Загора"  и " Цървена  з везда" Белград, който трябваше да се играе тази вечер в Града на липите и правите улици, като част от  срещите в Адриатическата лига за жени бе отложен. Причината..

публикувано на 19.12.18 в 13:14

Кметът Живко Тодоров се срещна с вицешампиона по бойно самбо Денислав Златев

Кметът Живко Тодоров се срещна със световния вицешампион по бойно самбо Денислав Златев.   Градоначалникът определи като сериозен успех и поредната гордост за Стара Загора, спечелената вицешампионска титла по бойно самбо от старозагореца Денислав Златев, на..

публикувано на 19.12.18 в 12:48

"Загорски стрелец" завоюваха много медали и отборни купи

В първия турнир от календара на Българската федерация по стрелба с лък младите надежди на старозагорския Спортен клуб "Загорски стрелец" завоюваха много медали и отборни купи. В него участваха над 40 състезатели в категориите кадети/кадетки, деца до 11..

публикувано на 19.12.18 в 12:31

Пета победа на „Берое“ в Балканската лига

В среща от първенството на Балканската лига „Берое“ прие „Теута Дуръс“ Албания и спечели с убедителното 108:65 точки. Домакините превъзхождаха от началото на двубоя до последната сирена. Срещата бе много резултатна. „Берое“ пое инициативата и след..

публикувано на 18.12.18 в 21:09
Илко Русев иска

Илко Русев: "Продължаваме да се борим за участие в Лига Европа"

Изпълнителният директор на ПФК "Берое" Илко Русев даде пространно интервю пред Радио Стара Загора в края на 2018 година. Той говори по всички актуални теми около клуба, сред които оценка за представянето през годината, целите на "Берое" през пролетта,..

публикувано на 18.12.18 в 17:35

Девет медала за бойци на „Августа“

С девет медала се завърнаха от участие в Коледен турнир по таекуондо, версия WTF, възпитаници на старозагорския клуб „Августа“. Завоюваните медали са 3 златни, 3 сребърни и 3 бронзови. „Златото бе за Симеон Димитров, Мартин Стоянов и Александър..

публикувано на 17.12.18 в 16:54

Плувци от „Траяна“ пред труден старт

Десет плувци от старозагорския клуб „Траяна“ утре ще отпътуват за София. Там те ще вземат участие в Държавното първенство за мъже   и жени. „Ще се представим с шестима състезатели при мъжете и с четири участнички при жените“, съобщи Стефан Вачев,..

публикувано на 17.12.18 в 15:29

Фиртулеско приключи с "Берое"

Румънският футболист Драгош Фиртулеско напуска "Берое". Това обяви чрез социалните мрежи самият играч, който уточни, че раздялата се е стигнало по взаимно съгласие. Румънският футболист е имал разговор с ръководството веднага след срещата с "Левски",..

публикувано на 17.12.18 в 10:53

Победа и загуба за баскетболистките

В срещи от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група старозагорските отбори постигнаха победа и загуба. „Берое Стара Загора“ гостува на „Славия“ и се наложи със 79:61 точки. Старозагорки поведоха от началото на срещата и не..

публикувано на 15.12.18 в 22:51

"Берое" излезе от мъглата за победа над "Левски"(СНИМКИ/ГАЛЕРИЯ)

В последния кръг преди зимната пауза "Берое" надделя над "Левски" с 2:1. В герои за старозагорци се превърнаха Мартин Камбуров и Александър Василев, а за гостите Габриел Обертан бе точен с далечен удар. Последната за годината среща и за двата тима премина..

публикувано на 15.12.18 в 18:05