Това е темата на срещата ни с д-р Мария Папазова - една от най-известните апологети на холистичната медицина.
Повод за срещата с нея е и предстоящото гостуване у нас през октомври т.г. на д-р Брус Липтън - световноизвестен авторитет, занимаващ се с връзката между науката и душата, водеща фигура в областта на новата биология, учен, стоящ в основата на откритията за биохимичните ефекти на мозъчните функции върху клетъчната мембрана.
Всички наши мисли, действия, подтици се отразяват на всяка една клетъчна мембрана.75% от протоплазмата на клетката е вода, а както знаем тя има кристална структура и помни. Затова и мислите – нашите и на околните хора, са толкова важни.
Клетката боледува от стреса, независимо клетка на какъв орган е. Дори подсъзнателните импулси могат да предизвикат стрес и той да нанесе щети на здравето след време.Защото всеки стрес записва своеобразен файл в клетката.
Клетката се дехидратира при стрес. Като защитна реакция мембраната започва да трупа холестеролови кристали, за да пропуска по-малко вода, да се дехидратира по-трудно… Но така пък се запушват каналите на клетката – връзката ѝ с околното пространство. Така се нарушава и минералният баланс на клетката и съответно на органа(изма).
Следствията са: подкиселяване на клетката и намаляване на pH, тръгваме бързо към състояние на болест.
Науката, която показва как околната среда ни програмира чрез „сетивата“ и каналите на клетките, се нарича епигенетика. Програмирането не е само чрез ДНК.
Всеки сам е отговорен за здравето си и може да промени живота си, за да го пази или… да промени света.
Чуйте цялото интервю с д-р Мария Папазова.
Българско национално радио © 2018. Всички права са запазени.