Талантлива, упорита и емоционална певицата Дара Екимова знае, че тепърва ще взема своите житейски уроци и гледа нагоре към мечтите си, които са много, много високо. Дара е от звездно семейство - баща и е покойният Дими от „Сленг“, а майка и известната PR - Ива Екимова.
„Това, че съм от звездно семейство и помага, и тежи. Не бих казала, че пречи, но тежи, защото хората имат вече изградени очаквания. Много е трудно израствайки в тази среда да оправдая очакванията, но пък съм щастлива с моите родители. Прекрасни и истински хора“, каза в предаването „Звездопад в Благоевград“ талантливата Дара.
Според нея професионалният и път по някакъв начин е бил предопределен. Освен интерес към музиката обаче Дара Екимова мечтае да се занимава и с психология:
„Никой не ме е карал да правя нещо на сила от родителите ми. Сега ми предстои да кандидатствам в университет и ще кандидатствам с психология. Надявам се да ме приемат. Това е нещо, което изключително много ми харесва и най-вероятно ако не се занимавах с музика щях да го практикувам.“
Известността спохожда Дара Екимова в ранна възраст. Внимание от медии, от фенове – не са чужди на младата изпълнителка. Тя обаче е здраво стъпила на земята и не смята себе си за известна.
„Когато стана сутрин и се погледна в огледалото въобще не се възприемам като известна, а по-скоро се смятам за разпознаваема.“
2020 година бе доста успешна в професионален план за младото момиче. В началото на годината тя грабна наргада за дебют. Удостоена бе и с наградата „ Жена на годината“ в категория „Музика“ на известно списание. А през месец март Дара Екимова представи песента - „За теб“, посветена на баща си – Дими от „Сленг“ :
„Песента я реализирах март месец. Думите ми идваха свише. Написах я за 10-15 минути. Това беше една магия. Смятам, че тати ми помогна да се случи. Вложих цялото си сърце в тази песен. Трудно ми е да я изпълнявам и честно да си призная не съм я изпълнявала много пъти.", сподели Дара Екимова.
Цялото интервю на Дара Екимова чуйте в звуковия файл
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..
"БЕЗ КРИЛА" е филм, вдъхновен от истинската история на лекоатлета, параолимпиец и трикратен шампион на скок дължина за хора с увреждания - Михаил Христов. Михаил на 14 години губи двете си ръце заради токов удар. След това става състезател по дълъг скок и печели световна титла за параолимпийци, а после измисля нов вид протези и започва да ги..