Анна е от Благоевград. Любовта към пътуванията я отвеждат на остров Бали. Заминава в труден за нея момент, а животът и на острова променя мирогледа ѝ:
„В Бали срещнах топлина в семейството, в което попаднах. Аз изкарах 7 месеца при едно местно семейство. Това, което ми направи там впечатление беше, че местните хора живеят доста бедно, но все още са запазили благодарността за всичко, което имат. Живеят все още заедно в една общност и се грижат един за друг. В детските си години съм израстнала по този начин, но ми липсва в днешно време. Семейството, при което отседнах бяха много гостоприемни, въпреки че първите 4 месеца гледаха на мен като на турист, но след четвъртия месец ме допуснаха и започнаха да ме канят на рожденните дни, на всичките церемонии", сподели за Радио Благоевград Анна Грозданова.
Именно на остров Бали Ани посещава семинар, на който се запознава с метода на Вим Хоф. С група съмишленици практукуват метода и в България:
„Докато бях на Бали бях на такъв семинар и бях впечатлена от това, което се случи с мен по време на дихателните упражнения и след това влизането в ледена вана. Преживях това нещо там и си казах, че бих искала като се прибера един ден в България това нещо да го „доведа“ и тук“.
Още от дете Анна се е различавала от останалите момиченца. Идеите ѝ и виждането ѝ за живота са били винаги приключенски:
„От малка обичам пътешествията и явно от малка съм по-различна. Баба ми постоянно ми казваше как трябва да съм като другите момичета с рокли и с поли... пък виж аз как съм била различна и никой нямало да ме вземе. Аз не исках да ходя и на абитуриенски бал. Исках парите, които ми даваха с приятели да си хванем влак от България и да стигнем до Индия и там да изкараме един месец. Но така и не ми се случи тогава“.
Мечтите на Ани са безгранични. С нетърпение очаква отново да отпътува за остров Бали.
Цялото интервю с Анна Грозданова чуйте в звуковия файлАтрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..
"БЕЗ КРИЛА" е филм, вдъхновен от истинската история на лекоатлета, параолимпиец и трикратен шампион на скок дължина за хора с увреждания - Михаил Христов. Михаил на 14 години губи двете си ръце заради токов удар. След това става състезател по дълъг скок и печели световна титла за параолимпийци, а после измисля нов вид протези и започва да ги..