Българи създадоха игра, която позволява прецизен подбор на кандидати за работа. Един от създателите на проекта е Цветелин Николов:
„Всичко стана в студентските ни години. Като млади, амбициозни студенти се сблъскахме с действителността, която каза: „имаме умения, ходим по интервюта, но играта приключва за нас още преди да е започнала, защото нямаме опит в CV-то си. Едно от първите неща в подбора на кадри е дали изобщо си правил нещо, а не е толкова важно уменията. Точно за това решихме да покажем, че можем да направим нещо, което изключително много се промени през годините, да комбинираме наука и технология, за да оценим именно тези популярни меки умения и да покажем, че всеки има потенциал и е подходящ за някаква позиция. Видяхме какво пазарът иска. Направихме стотици срещи и постоянно казват -“Кадри няма“, ами ние не сме на такова мнение“, каза в ефира на Радио Благоевград Цветелин Николов
В началото на проекта бизнесът подхожда скептично към идеята на Цветелин и колегите му. Причината е, че този метод за подбор на кадри все още не е особено популярен в света като цяло:
„Бизнесът започва да осъзнава, че това е много интересно, особено за новите поколения. За поколения Y, Z, за алфа да не говорим...“
За да се създаде играта първо се задават критерии. За получаването на един готов продукт стоят много специалисти, време и труд. Това, което наблюдава Цветелин е, че все повече работодатели започват да обръщат внимание на меките умения в бизнеса:
„Светът ни става по-технологичен. Много професии ще отпадат, ще ни заменят машини. А меките умения са тези - не техническите, не материалните, които ни различават от машините“, посочи Николов.
Цялото интервю с Цветелин Николов чуйте в звуковия файл ->
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..
В интервю за Радио Благоевград политологът и бивш депутат в 50-то НС Калоян Методиев отправи сериозни критики към настоящата политическа ситуация в страната, като заяви, че изборният процес е компрометиран, а резултатите от него водят до дълбока институционална криза. Методиев изтъкна, че Благоевградска област е емблематичен пример за нарушения по..
Евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП и зам.-председател на правната комисия в Европейския парламент, Емил Радев, коментира в интервю за Радио Благоевград очакваното решение на Съвета на ЕС за присъединяването на България и Румъния към Шенгенското пространство. Според него това е „исторически момент“, който ще донесе значителни ползи за бизнеса, туристите и цялото..