Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Често боледуващото дете - как да го защитим чрез хомеопатия

"Любимият" за всички родители сезон, в който постоянно са пред лекарския кабинет с болно дете, настъпи. За всички, имащи деца на възраст от 2 до 6 години, вирусните инфекции, зачервеното гърло, кашлицата и хремата са често явление, с което водят ежедневни битки. Повечето педиатри изписват при лечението антибиотици, които изтощават детския организъм. В опит да запазят здравето на малчуганите, на първо място родителите търсят профилактика - средства, които да подсилят имунитета, за да посещава по-дълго време детско заведение, без да се разболява, детето им. Тук на помощ идва хомеопатията, която става все по-предпочитана в съвременния свят. 

Доктор Зорка Угринова е хомеопат с над 25-годишен опит и споделя, че доверието към този метод расте с всяка изминала година. "Не трябва обаче родителите да се самолекуват. Да, в аптечната мрежа има безброй лекарства, не само хомеопатични - различни билкови, имуностимулатори, които се рекламират широко, но това не означава, че родителят трябва да се ориентира сам в морето от предлагани продукти. Моят съвет е задължително да се консултират с лекар хомеопат", призовава д-р Угринова, като допълва, че той е този, който ще препоръча, според индивидуалните особености на детето, най-подходящите хомеопатични средства. 

В лекарската практика съществува терминът "често боледуващо дете", като някои специалисти дори използват и термина "феноменът често боледуващо дете". В ефира на Радио Благоевград, д-р Угринова коментира колко често е нормално да боледува всъщност едно дете и кога спада към описанието на този термин. 

"Прието е, че е нормално едно дете да боледува само 5 до 7 пъти годишно. Истината е обаче, и в моята практика ежедневно се срещам с дечица, за които тази заболеваемост е много по-честа. Какво казва майката на едно такова дете? - Тръгваме в понеделник на детска градина, здрав е. В сряда вече е със запушен нос и започва хрема. В четвъртък кашля. - Спират го съответно от детската градина, лекуват се до следващия петък и когато след 10-тина дни отново тръгва на градина, само след нови 3-4 дни, е с болка в ухото и/или стомашно-чревен проблем. Ето това са често боледуващите деца, при които периодите на добро здраве, в които детето е абсолютно здраво - няма никаква остатъчна хрема, никаква остатъчна кашлица, могат да бъдат преброени едва на пръстите на едната ръка" , обяснява хомеопатът. 

Повече за профилактиката и лечението чрез средствата на хомеопатията, можете да чуете в прикачения файл. 





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

„Природа в наследство“ в РИМ - Благоевград

„Природа в наследство“ е проект на Регионалния исторически музей в Благоевград, който показва различните животински видове  и растения от отдел „Природа“ в пресъздадената обновена естествена среда. Това е първият ремонт и обновяване на експозицията, която е открита преди 40 години. „Биологичното разнообразие в Югозападна България наистина е..

публикувано на 29.07.24 в 15:59

Българското неделно училище „Камбана“ в Абу Даби

„Образованието като грижа и ценност“ – под това мото премина XVII годишна конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина. Тя бе открита в столицата и продължи в ЮЗУ „Н. Рилски“ Благоевград. Участниците в конференцията се включиха в серия от лекции, практикуми и дискусии, обособени в различни тематични модули с участието на..

публикувано на 29.07.24 в 14:15

Тютюн, 2024: По-малко като количество, но с екстра качество

Динамичното време през последните седмици няма как да не се отрази на тютюневата реколта. Припомняме, че заради опустошителната градушка преди няколко седмици в района на селата Дебрен и Рибново в община Сатовча, бе унищожена около 90 % от тютюневата реколта, но се оказва, че и горещините също са рискови за доброто количество и качество на..

публикувано на 25.07.24 в 14:30

Иван Христанов: Липсва превенция при борбата с горските пожари

Темата за горските пожари и реакцията на държавата и институциите, бе сред водещите акценти в предаването “Събуди деня”.  Иван Христанов, бивш зам.-министър на земеделието и лидер на ПП “Единение” коментира тежката кризисна ситуация с пожарите в страната.  „Почвите бяха сухи още в началото на годината. Водозапасеността беше ниска. Нямаше снежна..

публикувано на 24.07.24 в 11:24

Кабинет с третия мандат или поредни избори?

Възможен ли изход от политическата криза в последния момент? Защо не успяха да получат парламентарна подкрепа първите и вторите мандатоносители? Коя политическа сила ще получи третия мандат и какви са опциите за реализацията му? Какви са големите предизвикателства пред политическите партии в навечерието на все по-вероятните поредни предсрочни избори?..

публикувано на 24.07.24 в 11:12

Студенти разработиха проекти за възстановяване на парк „Хисарлъка“ на Кюстендил

Първокурсници от Университета по архитектура, строителство и геодезия по време на лятната си практика проучиха парк „Хисарлъка“ и разгледаха интересни обекти в Кюстендил, обследваха различни територии с потенциал, но и с проблеми вследствие на тяхното неподдържане през последните години. Учебната практика бе по предмета „Основи на архитектурното..

публикувано на 19.07.24 в 11:16

Община Самоков ще присъди стипендии на ученици и студенти

До 31 юли ученици и студенти с отличен успех и постижения в различни научни области могат да кандидатстват за стипендия от Община Самоков. За поредна година общината ще присъди 9 стипендии в подкрепа на даровити ученици от 8-ми до 12-ти клас и студенти, които се развиват успешно в областите природо-математически науки; хуманитарни науки;..

публикувано на 18.07.24 в 15:10