Мария Стоянова - феномен със стойности, които все още науката не може да обясни. Тя е явление в областта на творческия процес, защото не полага никакви усилия да пише стихове и песни, но самата тя се оказва извор и на двете. Творческият процес Мария възприема като бягство от натоварването, което ѝ носи човешката болка, и не само. Понякога отговора на някои въпроси, които задават хората, идва в стих и песен. От друга страна това творчество е пристанище и за много други, които имат отворени сетива да усетят въздействието му. Тя има издадени над 10 поетични книги, една автобиографична и дискове с народни и шлагерни песни. В следващите минути Юлия Караджова говори с нея за последната ѝ книга „Добро утро, живот!”
Къде ли не се рее душата на Мария Стоянова, но в определени моменти улавя и запечатва невероятно красиви мелодии и съдържателни текстове, които никога след това не може да забрави. Изпява ги, намира най-подходящия композитор да ги аранжира и най-подходящия глас да ги изпее. И творческият процес започва с нейно съгласие, защото тя разбира кога ще се получи пълен синхрон на въздействие. Знае как да улови дължината на вълната, в която е вграден ключа към цялата Вселена. Нали затова всеки тон в музикалната стълбица звучи различно, защото има своя дължина на вълната. Ще се убедите сами от следващата поетична импресия по стихове на Мария Стоянова и нейна музика. Аранжиментът на мелодиите е на Маргарит Русев, а изпълнението на стиховете на актьора Нено Койнарски.
На 21 ноември православната църква отбелязва празника Въведение Богородично, а в българския народен календар е отреден за Ден на християнското семейство. Ден, в който напомняме за важността на семейството като основна ценност, обединена около вярата, обичта и добротата. По повод днешния празник вече от няколко години екипът на детска градина..
В Деня на християнското семейство четвъртокласници от Трето основно училище „Димитър Талев“ гостуваха в ефира на Радио Благоевград . Възпитаниците на Николай Михов – преподавател по религия в учебното заведение, разказаха за историята на празника и посланията, които той носи. „Изключително лесно се преподава религия на малки деца, защото, за щастие,..
През последните години политическото говорене у нас става все по-неслушаемо, защото отдавна вече медийните аудитории и публиката го възприемат като демагогско, лъжливо, като послания, на които не може да се вярва. Това означава, че една от най-важните тенденции по отношение на говора на политиците е, че фактите и логиката са изместени от стила на..
На 20 ноември повече от 140 държави отбелязват 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС). У нас националното събитие е международната конференция „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“, която дава възможност да се научи всичко най-ново от света на Географските информационни системи и тяхното приложение...
Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата. Ей такива работи, хлапе... Добре, че не ги разбираш. И ако утре или след време някой..
Планините в България издават албум всеки ден. Време е да подкрепим техните артисти. С това послание кампанията на WWF „Абонирай се за природата“ ни призовава да вдигнем за миг очи от виртуалния свят и да обърнем внимание на живата планета, която ни заобикаля. Нейните артисти нямат почивен ден, но въпреки това изпълненията им сякаш остават..
Природозащитната организация WWF България постави началото на своята кампания „Абонирай се за природата“. С любопитна заигравка с някои от популярните стрийминг платформи и хитови сериали, WWF отправя посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. То се случва в нашия живот и всички ние участваме в него с ежедневните ни решения...