Театърът е остров, на който можеш да направиш всичко и да постигнеш своите мечти. Това е мястото, където лекуваш душата си, изливаш страховете и емоциите си. Това мисли за театъра актрисата Светлана Янчева. Тя тръгва към това изкуство още във втори клас, защото е обичала да играе и да се преправя, но постепенно за нея театърът се изпълва с ново съдържание.
Актрисата от МГТ „Зад канала”, която играе и в Народния театър "Иван Вазов", и в театър „Сфумато”, и в театър „199”, подхожда към всяка роля различно, но винаги с душата и сърцето. Затова професията на актьора е особено сложна. И често ролите отнемат съня и. След тежко представление обича тишината. Сяда, налива си едно питие и гледа в една точка. Така се освобождава от напрежението.
Светлана Янчева не се интересува от политика, но винаги ходи да гласува. Не харесва вечното мрънкане и мърморене и хората без достойнство. Но обича природата на България. Щастлива я правят малките неща: една разходка, книгите, филмите..., разбира се, детето, семейството и приятелите.
Докато работя с нея, се уча на тази професия – каза за Светлана Янчева режисьорът Явор Гърдев. За нейната приятелка, актрисата Жорета Николова - Светлана е като сестра и е най-скъпият и човек. Тя привлича като магнит младите и достойните хора – допълва още Жорета. Според Светлана Панчева, драматург в НТ, това е актрисата, която може да играе всичко...от драма, през трагедия до комедия... тя е с огромен потенциал и мощно сценично присъствие. Партньор мечта я нарича колегата Владимир Пенев и допълва, че във всеки момент е готов да играе с нея, защото колкото и да я познава, тя винаги го изненадва. Той мисли, че взаимната им симпатия и чисто човешката любов между тях води до доброто им партньорство на сцената.
Любовта за Светлана Янчева е най-важното нещо, което движи света напред. А според екипа на предаването любовта движи и нея - на сцената и на екрана. И това се вижда. Достатъчно е да я гледате дори в едно нейно превъплъщение.
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската дирекция на Бюрото по труда. Няколко снимки и коридорът става друг. Само че това не са просто снимки, а картини и техен автор е най-награждаваният русенски майстор на аерофотографията Явор Мичев...
Трупата на Драматичен театър "Сава Огнянов" в Русе постави за първи път в страната пиесата "Хора, места и вещи" от Дънкан Макмилан. Да, става дума за алкохол и наркотици и действието се развива на сцената на театъра. Тази изключително тежка тема с богатата палитра от емоции и мисли е разказана по впечатляващ начин от екипа с режисьор Боян..
Оркестърът за народна музика на БНР изнесе концерт в Плевен на Благовещение и покори сърцата на хората от този край. Една вълнуваща вечер с талантливи музиканти, с красотата на българския фолклор и пожеланието на публиката тези музикални срещи да станат традиция. Препълнената зала „Катя Попова“ аплодираше през цялото време музикантите от..
Изминалите две години, от издаването на "Първа емисия" досега, бяха много наситени за формацията. "Михаил Йосифов и Новините в джаза" релизираха концерти в цялата страна, бяха ментори в музикални работилници, техни песни станаха част от престижни музикални класации, сред които и БНР Топ 20 , бяха сред участниците на фестивалите Jazz Art..
Седмица след Световния ден на поезията, се срещаме с двама утвърдени автори, за които словото е не просто творчество, а път, съдба и начин на осмисляне на времето. В свят, който все по-бързо се движи напред, в който информацията често заглушава смисъла, поезията остава убежище за размисъл, за красота, за устояване на най-човешкото в нас. Какво е..
С поезия, но и с директни призиви към политическата класа – така част от артистичната гилдия отбеляза Световния ден на театъра на връчването на наградите "Икар" в Народния театър . Проф. Симеон Венков , който получи приза за съвременна българска музика, избра да цитира Валери Петров . Яворов бе изборът на Явор Милушев , награден..
Как една сива сграда, в която стотици хора всеки ден търсят работа, може да стане пространство за изкуство и да вдъхне оптимизъм, знаят в русенската..
Управляващите нямат репутацията да са почтени хора, които са привърженици на правилата. Правят фокуси, за да отклонят вниманието на публиката от..