Частта на новия Закон за предучилищното и училищното образование, която се отнася до образованието на децата със специални образователни потребности продължава да предизвиква разнопосочни коментари. Повечето специалисти са на мнение, че е направена голяма крачка в правилната посока; че е сменената философията на отношението към образованието на тези деца. То вече се случва в училище, а не в ресурсните центрове. Ако може с едно изречение да се изрази тази философия то е: „Всички в клас заедно!”. Какво е мнението на специалистите; как трябва да се процедира от тук нататък; как се работи по създаването на Стандарт за оценка на децата и какво предстои като работа по спазването на тези стандарти; какви са положителните практики до сега, прилагани в българските училища - за всичко това разговаряме в предаването.
Наши събеседници са Дани Колева, програмен директор в НМД; Лилия Кръстева – ръководител „Стратегии, политики и програми в Центъра за приобщаващо образование; Анет Маринова - психолог, член на работната група подготвяла новия Закон; Диана Бонева - ресурсен учител в СОУ „Св. Пайсий Хилендарски” в Хасково и Миглена Димитрова - майка на дете със СОП.
Още от началото на света водата се върти в безкраен кръговрат. Понеже е добър разтворител, тя неизменно понася след себе си всякакви химически вещества и минерали наред с микроорганизми, твърди частици и още редица други примеси, с които влиза в досег по пътя си. Затова и съставът на водата навсякъде е различен. Огромният проблем настъпва..
Ако Борисов направи това правителство, ще му се получи хитро. Това каза в интервю за БНР Първан Симеонов, социолог и политолог, основател на..
Само въображението може да бъде ограничение - твърди Станислав Тунов, ръководител на фолклорен танцов състав "Шевица", който обединява интереса към..
ЕС се е превърнал в един отвратителен и уродлив аналог на бившия Съветски съюз. Това заяви пред БНР Виктор Папазов, депутат от "Възраждане". Искра..